اعلام ضوابط اختصاصي داوطلبان کنکور ارشد پزشکي در 3 دانشگاه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   16 اسفند 1389-07 March 2011بازدید 1986


مرکز سنجش آموزش پزشکي وزارت بهداشت ضوابط اختصاصي شرکت داوطلبان در کنکور کارشناسي ارشد گروه پزشکي را در سه دانشگاه بقية الله، شاهد و ارتش اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، اين سه دانشگاه داراي ضوابط اختصاصي براي پذيرش هستند که داوطلبان بايد در زمان ثبت نام در آزمون کارشناسي ارشد اين ضوابط را در نظر داشته باشند.
تمامي داوطلبان متقاضي شرکت در آزمون کارشناسي ارشد سال 91 - 90 که مايل به انتخاب دانشگاه علوم پزشکي بقية الله هستند، بايد عضو رسمي نيروهاي مسلح از جمله سپاه پاسداران، ارتش، نيروي انتظامي وزارت دفاع باشند و با ارائه گواهي عضويت از محل خدمت مجاز به شرکت و انتخاب دانشگاه هستند.
همچنين افرادي که داوطلب انتخاب دانشگاه علوم پزشکي ارتش هستند نيز بايد شرايط خاص ورود به اين دانشگاه را دارا باشند. از جمله اين شرايط پرسنل پايور ارتش، عدم محکوميت به محروميت از خدمت دولتي، عدم سابقه عضويت و يا وابستگي به احزاب و گروه هاي سياسي، عدم معروفيت به فساد اخلاقي و عدم اعتياد به مواد مخدر و نداشتن سوء پيشينه کيفري به اعلام مراجع ذيصلاح است.
همچنين شرايط ديگري از جمله سپردن تعهد کافي مبني بر پرداخت هزينه هاي دوره آموزشي در صورت استعفا و يا اخراج بر اساس قوانين ارتش جمهوري اسلامي ايران، ايمان به انقلاب اسلامي و نظام جمهوري اسلامي ايران و آمادگي فداکاري در راه تحقق اهداف آن و عدم محکوميت ناشي از اقدام عليه انقلاب و نظام جمهوري اسلامي ايران از شرايط عمومي براي انتخاب اين دانشگاه در آزمون کارشناسي ارشد گروه پزشکي است.
دانشگاه علوم پزشکي ارتش شرايط اختصاصي را نيز براي داوطلبان کنکور ارشد در اين دانشگاه اعلام کرده است بر اساس اين شرايط دانش آموختگان رشته هاي پرستاري و روانشناسي در صورت داشتن مجوز ادامه تحصيل از اداره بهداشت و درمان نيروي محل خدمت مي توانند در آزمون کارشناسي ارشد شرکت کنند.
همچنين معدل کل دانش آموختگي در مقطع کارشناسي ارشد بايد 14 و يا بيشتر باشد و صدور مجوز براي شرکت در آزمون منوط به هماهنگي نيروي مربوطه و تاييد دانشگاه علوم پزشکي ارتش است.

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها