دانشكده پزشكي دانشگاه علوم پزشكي تهران: اجراي طرح بازنگري دوره‌هاي عمومي علوم پزشکي تا دو سال ديگر به تعويق افتاد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   19 اسفند 1389-10 March 2011بازدید 2311
معاون آموزش عمومي دانشکده پزشکي تهران، از به تعويق افتادن اجراي طرح بازنگري دوره‌هاي عمومي علوم پزشکي تا دو سال ديگر خبر داد و گفت: اين تصميم با توجه به ادغام دانشگاه‌هاي علوم پزشكي تهران و ايران و تغييرات پيش آمده گرفته شده است.

دکتر حميد عمادي در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي ايسنا - منطقه علوم پزشکي تهران، ادغام دانشگاه علوم پزشکي ايران به تهران را مهم ترين علت به تعويق افتادن اجراي اين برنامه دانست و افزود: با توجه به برنامه ريزي‌هاي صورت گرفته قرار بود، اين طرح از اول مهر سال 90 اجرايي شود که با ادغام اين دو دانشگاه اجراي آن حداقل دو سال ديگر زمان مي برد.

وي در ادامه با بيان اينکه بايد تمام تلاش خود را براي متقاعد کردن همکاران دانشگاه ملحق شده در خصوص طرح تصويبي بکار بگيريم، تصريح کرد: برنامه طرح شده نتيجه هفت سال تلاش همکاران براي دانشگاهي با 800 عضو هيات علمي بود که با ادغام دو دانشگاه علوم پزشكي ايران و تهران، همکاران جديد نيز بايد در خصوص ضروري بودن اجراي طرح متقاعد شوند.

عمادي افزود: در کشور ما آموزش پزشکي با مشکلات زيادي روبروست و مسئولان در تلاش‌اند با برنامه ريزي علمي و درست، نقاط ضعف آموزش پزشکي را شناسايي کرده و در جهت تقويت نقاط مثبت آن باشند که انجام اين رسالت بدون همکاري اساتيد دانشگاه ايران امکان پذير نخواهد بود.

اين متخصص بيماريهاي عفوني دانشگاه علوم پزشکي تهران در ادامه تاکيد کرد: ما در حال حاضر به منظور کسب اعتماد همکاران جديد، در حال برقراري روابط متعادل با آنها هستيم.

معاون آموزش عمومي دانشکده پزشکي دانشگاه علوم پزشكي تهران در ادامه فراهم آوردن زير بناي علمي لازم براي ورود دانشجويان به دوره‌هاي باليني را مهم ترين هدف اجراي اين طرح دانست و گفت: در برنامه ريزي‌هاي جديد دوره‌هاي پزشکي عمومي، تلاش خواهد شد تا با تبيين و اهميت جايگاه علوم پايه و برقراري ارتباط باليني آن براي دانشجويان، زمينه توجه و علاقه بيشتر آنان به علوم پايه و در نتيجه يادگيري عميق فراهم شود.

عمادي در پايان رشد اخلاق پزشکي، تفکر نقادانه و مهارت‌هاي فردي و باليني را از مهم ترين محتواي پيشنهادي طرح جديد برشمرد و افزود: برنامه طراحي شده کاملا مطابق با استانداردهاي جهاني و کشورهاي توسعه يافته صورت گرفته است و نبايد با فضايي دانستن آن، خود را از تغيير و پيشرفت کنار بزنيم.

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها