پذيرش دانشجوی دكترای بيوتكنولوژی ‌گياهی در دانشگاه گيلان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   09 خرداد 1390-30 May 2011بازدید 3008


پذيرش دانشجوی دكترای بيوتكنولوژی ‌گياهی در دانشگاه گيلان

پرتال دانشگاهی کشور : رئيس دانشگاه گيلان از تصويب و پذيرش دانشجو در مقطع دكتراي بيوتكنولوژي‌گياهي در دانشگاه گيلان خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از رشت، عبدالله حاتم‌زاده عصر امروز در نشست هيئت رئيسه دانشگاه گيلان در سالن جلسات سازمان مركزي اين دانشگاه اظهار داشت: دانشكده كشاورزي گيلان يكي از برترين دانشكده‌هاي كشاورزي و منابع‌ طبيعي كشور است.
وي با بيان اينكه بيش از 12 هزار و 800 نفر دانشجو در اين دانشگاه مشغول به تحصيل هستند افزود: يك‌هزار و 500 دانشجو در دانشكده كشاورزي تحصيل مي‌كنند و طرح‌هاي پژوهشي مطلوبي در اين دانشكده در حال انجام و ارائه است.
رئيس دانشگاه گيلان گفت: دانشكده كشاورزي داراي هشت رشته ‌گرايش مقطع دكتراي علوم كشاورزي در رشته ‌گرايش‌هاي بيماري شناسي گياهي، اصلاح‌نژاد دامي، زراعت، باغباني و سبزيكاري، باغباني و ميوه‌كاري است و 50 دانشجو در اين دانشكده در اين مقطع تحصيلي مشغول به تحصيل هستند.
وي با اشاره به انجام مراحل تصويب رشته بيوتكنولوژي‌گياهي در دانشگاه گيلان گفت: در سال تحصيلي جديد سه نفر در اين رشته از طريق آزمون سراسري جذب و پذيرش مي‌شوند.
حاتم‌زاده خاطرنشان كرد: دانشكده كشاورزي اين دانشگاه داراي هشت گروه آموزشي زراعت، اصلاح نباتات، علوم دامي، توسعه روستايي، بيوتكنولوژي‌كشاورزي، گياه‌پزشكي، باغباني و علوم خاك است.
وي با تاكيد بر ضرورت توجه كيفي‌سازي افزود: افزايش رشته‌گرايش‌هاي مقاطع تحصيلات تكميلي در دانشگاه گيلان در دستور كار هيئت رئيسه دانشگاه است.
رئيس دانشگاه گيلان، بيوتكنولوژي‌گياهي را يكي از رشته‌هاي كاربردي در عرصه توليد كشاورزي دانست و تصريح كرد: پذيرش دانشجو در مقطع دكترا در اين رشته در گيلان تحول‌آفرين است.
وي با بيان اينكه بيوتكنولوژي با روش‌هاي مهندسي ژنتيك، تحول بزرگي را براي غلبه بشر بر گرسنگي و فقر غذايي بنيان نهاده است، اظهار داشت: دانشمندان با دستكاري ژن‌هاي يك گياه، گونه‌اي از آن را به وجود مي‌آورند كه نسبت به گونه طبيعي، محصول بيشتري توليد مي‌كند و برخي ويتامين‌ها و مواد معدني را داراست.
حاتم‌زاده تصريح كرد: با توجه به مزيت نسبي ما در بيوتكنولوژي، بيوتكنولوژي مي‌تواند يك ابزار قوي توسعه اقتصادي ايران باشد.
وي ادامه داد: كاربرد بيوتكنولوژي در افزايش كميت و كيفيت محصولات كشاورزي از مهم‌ترين حوزه‌هاي بيوتكنولژي نوين به‌ويژه براي كشورهاي در حال توسعه و پرجمعيت است.
رئيس دانشگاه گيلان با تاكيد بر چشمگير بودن ابعاد اقتصادي بيوتكنولوژي در حوزه كشاورزي بيان داشت: بيوتكنولوژي امكاناتي را فراهم مي‌آورد كه از طريق روش‏هاي سنتي قابل دسترسي نيستند.
وي افزود: تامين امنيت غذايي و سلامت و بهداشت در چارچوب توسعه پايدار موجب حفظ استقلال، ثبات و رشد و توسعه جامعه مي‌شود و رسيدن به چنين آرمان بزرگ و مقدسي نيازمند به‌كارگيري تمام علوم و فنون قديم و جديد دارد تا با استفاده از نيروي عظيم متخصص موجود و تربيت نيروهاي مورد نياز بتوان اقدام به طراحي مسير توسعه موزون و پايدار كرد.


پذيرش دانشجوی دكترای بيوتكنولوژی ‌گياهی دانشگاه گيلان

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها