پذيرش دانشجوي مجازي در دانشگاه علوم پزشکي شيراز

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   21 خرداد 1390-11 June 2011بازدید 6524دومين دوره پذيرش دانشجو در مقطع کارشناسي ارشد آموزش پزشکي در دانشگاه علوم پزشکي شيراز برگزار مي شود و داوطلبان مي توانند در اين دوره مجازي ثبت نام کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، دومين آزمون کارشناسي ارشد آموزش پزشکي دانشگاه علوم پزشکي شيراز براي پذيرش در دوره مجازي آموزش پزشکي 11 شهريور 90 برگزار مي شود و داوطلبيني مجاز به شرکت در آزمون هستند که ضمن برخورداري از توانايي جسمي به تناسب رشته انتخابي، واجد شرايط عمومي تحصيل در جمهوري اسلامي ايران باشند. موارد معلوليت که با کار با کامپيوتر منافات داشته باشند مجاز به شرکت در آزمون نيستند.

دانشگاه علوم پزشکي شيراز شرايط اختصاصي ورود به دوره دانش پذيري را نيز ذکر کرده است گزينش دانش پذيران غير هيئت علمي از طريق آزمون کتبي و براي اعضاي هيئت علمي از طريق بررسي رزومه (CV) خواهد بود.

دارندگان مدرک اتمام دوره دکتري تخصصي و يا دکتري حرفه اي گروه پزشکي و دارندگان مدارک کارشناسي ارشد و کارشناسي رشته هاي علوم پزشکي و اعضاي هيئت علمي رشته هاي علوم پزشکي سراسر کشور مجاز به شرکت در دوره دانش‌پذيري هستند.

همچنين دارندگان مدرک رشته روانشناسي باليني طبق مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي مجاز به شرکت در اين آزمون هستند اما دارندگان مدارک معادل مجاز به شرکت در دوره دانش پذيري نيستند و در صورتي که در هر مرحله از دوران تحصيل، عدم صحت مدارک ارائه شده توسط داوطلب مشخص شود از ادامه تحصيل وي جلوگيري خواهد شد. دانشجويان ترم آخر تنها در صورتي که حداکثر تا زمان ثبت نام آزمون، فارغ­التحصيل شوند مجاز به شرکت در آزمون خواهند بود.

تحصيل همزمان در رشته هاي آموزش از راه دور دانشگاه با دوره خدمت وظيفه عمومي منافاتي ندارد و قبولي و تحصيل در اين رشته باعث معافيت از وظيفه عمومي پذيرفته شدگان مرد نخواهد شد. مسؤليت حضور در بخش­هاي حضوري پيش­بيني شده در برنامه و آزمون هاي پايان ترم در رشته مربوطه بر عهده خود داوطلبان بوده و دانشگاه در اين رابطه مسئوليتي ندارد.

همچنين تحصيل همزمان در رشته هاي آموزش از راه دور دانشگاه با گذراندن دوره خدمت پزشکان و پيراپزشکان منافاتي ندارد و قبولي و تحصيل در آن باعث معافيت از گذراندن دوره خدمت پزشکان و پيراپزشکان نخواهد شد.

ممنوعيتي براي تحصيل همزمان در رشته هاي سيستم آموزش از راه دور دانشگاه با ساير رشته هاي حضوري و غيرحضوري وجود ندارد اما هر گونه انتقال و يا جابجايي محل تحصيل در رشته ها از سيستم آموزش حضوري به غيرحضوري و برعکس ممنوع است.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکي شيراز، ممنوعيتي براي تحصيل همزمان در رشته هاي سيستم آموزش از راه دور دانشگاه با اشتغال دانشجويان وجود ندارد و پذيرفته شدگان تعهد خدمتي به دانشگاه علوم پزشکي شيراز يا ساير دانشگاه ها نخواهند داشت و دانشگاه علوم پزشکي شيراز در صورت نياز نيروهاي مورد نياز خود را از فارغ التحصيلان همين دانشگاه گزينش مي‌کند.

شرط ورود به دوره دانشجويي اتمام موفقيت‌آميز دوره دانش پذيري است. ظرفيت پذيرش در آموزش پزشکي به صورت مجازي 50 نفر است و حداقل 50 درصد از ظرفيت رشته به اعضاي هيئت علمي اختصاص دارد.

در آزمون ورودي 60 نفر به عنوان دانش پذير پذيرفته خواهند شد که در پايان اين دوره که ترم اول محسوب خواهد شد 50 نفر در رقابت پايان اين ترم پذيرفته خواهند شد و به آنها فقط گواهي اتمام دوره دانش پذيري داده خواهد شد.

ملاک پذيرش براي ورود به مرحله دانشجويي کسب معدل حداقل 14 است و به افرادي که موفق به گذراندن مرحله دانش پذيري نشوند گواهي گذراندن واحدهاي دانش پذيري اعطا خواهد شد.

تحصيل در سيستم آموزش الکترونيکي دانشگاه علوم پزشکي شيراز مستلزم پرداخت شهريه است که شهريه ثابت هر ترم يک ميليون و پانصد هزار ريال، شهريه هر واحد نظري سيصد هزار ريال و شهريه هر واحد عملي ششصد و پنجاه هزار ريال است. براي پايان نامه نيز افراد بايد به ازاي هر واحد يک ميليون ريال پرداخت کنند.

داوطلبان شرکت در اين دوره مي توانند مدارک خود را تنها از طريق پست پيشتاز از تاريخ 15 خرداد تا 31 تيرماه به مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکي واقع در شيراز، خيابان کريم خان زند، دانشکده پزشکي، ساختمان شماره 3 ، طبقه هفتم، واحد کارشناسي ارشد آموزش مجازي ارسال کنند.

آزمون کتبي براي پذيرش در دوره مجازي آموزش پزشکي دانشگاه علوم پزشکي شيراز روز جمعه 11 شهريورماه 90 برگزار مي شود و توزيع کارت نيز صبح همان روز انجام خواهد شد.


دانشجوي مجازي در دانشگاه علوم پزشکي شيراز

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها