تدوین برنامه راهبردی فرهنگی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   21 خرداد 1390-11 June 2011بازدید 2090


معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از تدوین و تصویب نخستین برنامه راهبردی فرهنگی این دانشگاه خبر داد و گفت: این برنامه به تصویب شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر ناصر سرگلزایی با اعلام این خبر افزود: این برنامه در سطح وزارت بهداشت و در قالب تعیین خط مشی برنامه های فرهنگی برای دانشجویان، واحدهای دانشگاه و تشکلها و جلوگیری از موازی کاری به تصویب شورای فرهنگی دانشگاه رسید.

سرگلزایی با اشاره به اینکه این برنامه در سه حوزه چشم انداز، عملیاتی و اجرایی تدوین شده است، اظهار داشت: از ابتدای امسال کار اجرایی این برنامه در تمامی دانشکده ها و بخش های زیر پوشش دانشگاه آغاز شده است.

وی ماموریت دانشگاه بر اساس منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ارتقاء تفکر دینی دانشجویان، اساتید و کارکنان، ‌تقویت مبانی دینی دانشجویان، اساتید و کارکنان، ‌کشف و بکارگیری استعدادهای خلاق برای دانشگاه برتر جهان اسلام و ایجاد محیطی سالم مبتنی بر ارزشهای اسلامی برای گیرندگان خدمات بهداشتی و درمانی را از برنامه های چشم انداز دانشگاه در حوزه فرهنگ برشمرد.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: این برنامه با 60 زیرگروه تدوین شده و از این پس تمامی برنامه های فرهنگی دانشگاه در چارچوب برنامه راهبردی دانشگاه و بر اساس اهداف تعیین شده اجرا می شود.

وی همچنین از تشکیل مرکز پژوهشهای فرهنگی دانشگاه برای نخستین بار در بین دانشگاههای علوم پزشکی کشور در آینده نزدیک خبر داد و گفت: مقدمات راه اندازی این مرکز آغاز شده و در سه گروه پژوهشی و تخصصی از جمله فرهنگ اصیل اسلام ناب محمدی، مهندسی فرهنگی و دانشگاه اسلامی فعالیت می کند.

سرگلزایی افزود: طرحهای پژوهشی فرهنگی دانشگاه با توجه به برنامه راهبردی فرهنگی و چشم انداز 1404 مبنی بر مرجع شدن دانشگاه علوم پزشکی مشهد با مشارکت پژوهشگران و محققان داخل و خارج از دانشگاه اجرا می شود.

وی با بیان اینکه طرح ایجاد مرکز پژوهشهای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به وزارت بهداشت ارائه شده، گفت: قرار است پس از اعلام نتایج اجرای طرح در این دانشگاه در دیگر دانشگاههای کشور نیز اجرایی شود.


دانشگاه علوم پزشکی مشهد

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها