بازنگري دوره پرستاري در مقاطع كارشناسي و دكتراي تخصصي

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   23 خرداد 1390-13 June 2011بازدید 1498دبير بورد پرستاري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در دومين جلسه سلسله نشست‌هاي تخصصي هم انديشي از بازنگري دوره پرستاري در مقاطع كارشناسي و دكتراي تخصصي در روزهاي 24 و 25 خرداد جاري خبر داد.

به گزارش سرويس صنفي آموزشي ايسنا - منطقه علوم پزشکي تهران، سادات سيد باقر مداح با دعوت به همكاري و مشاركت اساتيد و دانشجويان دكتراي پرستاري در اجراي اين بازنگري، اظهار كرد: دانشكده پرستاري و مامايي دانشگاه علوم پزشكي تهران مجري اصلي اين برنامه است.

وي در ادامه خواستار عملياتي شدن تئوري‌هاي پرستاري در عرصه باليني شد و با ابراز تاسف از پويا نبودن برگزاري چنين جلساتي و اينكه اين جلسات همچنان در حد مدل و تئوري باقيمانده است، افزود: پرستاران و اساتيد پرستاري توانمند نسبت به عملياتي كردن اين مباحث بكوشند.

دبير بورد پرستاري وزارت بهداشت، با بيان اينكه كاربرد دانش پرستاري در كارآيي و ثمر بخش بودن خدمات پرستاري به جامعه است، گفت: هم اكنون با حدود400 دانشجو يا فارغ التحصيل دكتراي پرستاري و با وجود همه تئوري‌هاي ارائه شده هنوز چيزي در عرصه عمل در حرفه پرستاري ديده نمي شود و اگر هم كاري انجام شده به علت استمرار نداشتن اثر بخش نبوده است.

مداح از دانشجويان عملياتي كردن دانسته‌هاي علمي و نظريه‌هاي پرستاري در عرصه عمل را خواستار شد و افزود: با عملياتي كردن دانسته‌ها و خروج از تئوري‌ها فعاليت‌هاي پرستاري بيشتر نمود مي كند.

وي يادآور شد: براي ثمربخش بودن رشته پرستاري، اين رشته بايد به طور مداوم با چالش‌ها و فراز و فرودهاي فراواني رو به رو شود و در گذشته بدون لمس دانش و تئوري‌هاي جديد پرستاري، حرفه پرستاري اثربخشي مناسبي داشت به نحوي كه هم مردم و هم تيم درمان خواستار پرستاران بودند اما امروزه هيچ كس به پرستاري و پرستار اين گونه نگاه نمي كند.


بازنگري دوره پرستاري

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها