جزييات شركت در آزمون دانشنامه تخصصی پزشکی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   21 تیر 1390-12 July 2011بازدید 1906


با اعلام نحوه شركت در آزمون دانشنامه تخصصي
دبير شوراي آموزش پزشكي خبر داد:
آغاز ثبت‌نام در آزمون از 8 مرداد   


دبير شوراي آموزش پزشكي و تخصصي وزارت بهداشت با اشاره به نحوه شركت در پنجاه و هشتمين دوره آزمون دانشنامه تخصصي، از آغاز ثبت‌نام داوطلبان در اين آزمون از 8 مرداد ماه خبر داد.

دكتر سيد امير محسن ضيايي در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با بيان اينكه كليه داوطلبان واجد شرايط مي‌توانند از 8 تا 26 مرداد ماه به دانشگاه‌هاي علوم پزشكي محل تحصيل دوره تخصصي مراجعه و با رعايت مفاد دستورالعمل ثبت‌نام كنند، در مورد زمان برگزاري اين آزمون، گفت: پنجاه و هشتمين دوره آزمون كتبي دانشنامه در كليه رشته‌هاي تخصصي 24 شهريور ماه در دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي برگزار مي‌شود.

وي با اشاره به برگزاري آزمون شفاهي دانشنامه تخصصي از 26 تا 27 شهريور ماه، تصريح كرد: كارت ورود به جلسه آزمون كتبي و شفاهي دانشنامه تخصصي در روزهاي22 و 23 شهريور ماه توزيع مي‌شود.

جزييات شركت در آزمون دانشنامه تخصصي

ضيايي افزود: كليه دستياراني كه حداكثر تا پايان آبان ماه سالجاري دوره دستياري آنان به اتمام مي‌رسد و موفق به كسب قبولي در آزمون گواهينامه مرداد ماه 1390 شده‌اند، به صورت مشروط مجاز به شركت در آزمون كتبي دانشنامه تخصصي شناخته مي‌شوند.

وي با تاكيد بر اينكه كليه دستياراني كه به صورت مشروط در آزمون دانشنامه تخصصي شركت مي‌كنند، بايد باقيمانده دوره تحصيلي خود را در مراكز آموزش مربوط گذرانده و گواهي لازم مبني بر اتمام دوره تحصيلي خود را ارائه كنند، خاطرنشان كرد: افرادي كه به آزمون گواهينامه تخصصي معرفي نشده و يا شركت نكرده‌اند، مردود آزمون گواهينامه تخصصي شناخته شده و به همراه ساير مردودين آزمون گواهينامه تخصصي، مجاز به شركت در آزمون دانشنامه تخصصي شناخته نمي‌شوند.

دبير شوراي آموزش پزشكي وزارت بهداشت با بيان اينكه آزمون دانشنامه تخصصي در دو قسمت كتبي و شفاهي برگزار مي‌شود، اظهار كرد: حد نصاب نمره قبولي جهت كسب مدرك دانشنامه تخصصي 70 درصد كل نمره آزمون كتبي و 70 درصد كل نمره آزمون شفاهي خواهد بود.

وي افزود: افرادي كه موفق به كسب 70 درصد از نمره كل آزمون كتبي مي‌شوند و نمره 105 از نمره كل 150 را كسب مي‌كنند به عنوان قبول شده آزمون كتبي دانشنامه تخصصي محسوب شده و مجاز به شركت در آزمون شفاهي دانشنامه تخصصي خواهند بود.

ضيايي با تاكيد بر اينكه تعداد دفعات شركت در مرحله كتبي آزمون دانشنامه تخصصي داراي محدوديت نيست، خاطرنشان كرد: كليه داوطلباني كه در اين دوره موفق به كسب حد نصاب قبولي آزمون كتبي دانشنامه تخصصي شده‌اند و نيز كليه افرادي كه در آزمون كتبي دانشنامه تخصصي دوره‌هاي گذشته قبول شده‌اند، چنانچه بيش از 5 سال از قبولي آزمون كتبي آنان سپري نشده باشد مي‌توانند با رعايت كامل مفاد اين دستور العمل در آزمون شفاهي دانشنامه تخصصي كه به صورت OSCE برگزار مي‌شود، ثبت‌نام و شركت كنند.

دبير شوراي آموزش پزشكي وزارت بهداشت، گفت: با توجه به اينكه اعتبار قبولي آزمون كتبي دانشنامه تخصصي 5 سال است، داوطلباني كه از قبوليشان در آزمون كتبي دانشنامه تخصصي بيشتر از 5 سال گذشته و موفق به كسب قبولي در آزمون شفاهي دانشنامه تخصصي نشده‌اند، ملزم به شركت مجدد در آزمون كتبي دانشنامه تخصصي هستند.


جزييات شركت آزمون دانشنامه تخصصی پزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها