سیستم پزشكی از راه دور دانشگاه علوم پزشكی شیراز

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   19 مهر 1390-11 October 2011بازدید 2452


سیستم پزشكی از راه دور دانشگاه علوم پزشكی شیراز


سلامت نیوز: دبیر شورای پزشكی از راه‌دور دانشگاه علوم پزشكی شیراز گفت: سیستم پزشكی از راه دور (تله مدیسین) برای ارایه خدمات تخصصی و فوق تخصصی پزشكی به مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكی شیراز راه‌اندازی شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا فارس، مهدی شرف‌خواه، افزود: به علت تعداد محدود پزشكان متخصص و فوق‌تخصص در استان و نیاز مردم مناطق دور دست به دریافت این قبیل خدمات، سیستم پزشكی از راه‌دور آغاز به كار كرد.

وی ادامه داد: پزشكان عمومی، در این مرحله از راه‌اندازی سیستم پزشكی از راه دور، می‌توانند تحت وب و به كمك اینترنت یا اینترانت، اطلاعات پزشكی و مشخصات بیمار را به متخصص یا فوق تخصص مربوطه ارایه دهند و با ارتباط صوتی و تصویری برای تجویز دارو و توصیه‌های لازم از نظراتشان مطلع شوند.

دبیرشورای پزشكی از راه‌دور دانشگاه علوم پزشكی شیراز اظهار كرد: هم‌چنین پزشك متخصص، دراین سیستم می‌تواند اطلاعات بیمار از جمله نتایج آزمایش، عكس‌های رادیولوژی و نوار قلب را با كیفیت مناسب مشاهده و نظر خود را به پزشك معالج حاضر در منطقه سكونت بیمار اعلام ‌كند.

شرف‌خواه خاطرنشان كرد: با راه‌اندازی این سیستم بیمار برای دریافت نظر تشخیصی - درمانی متخصص و یا فوق تخصص نیازی به تردد بین محل زندگی خود و مركز شهرستان ندارد و علاوه بر كاهش هزینه سفر، عدالت در دسترسی به خدمات بهداشتی - درمانی برای عموم حتی ساكنان مناطق دورافتاده نیز فراهم می‌شود.

وی افزود: هم‌اكنون این شیوه طبابت به كمك سیستم پزشكی از راه‌دور در بیمارستان‌های مادر و كودك (غدیر)، شهید رجایی (تروما)، امیر‌المومنین گراش و ایرانیان دبی در حال اجرا است كه در آینده‌ای نزدیك در دیگر مراكز تابعه دانشگاه در سطح استان اجرا می‌شود.

دبیر شورای پزشكی از راه‌دور دانشگاه علوم پزشكی شیراز اظهار امیدواری كرد تا با فعال شدن سیستم پزشكی از راه‌دور در خانه‌های بهداشت و دورترین نقاط كشور مردم بتوانند بدون نیاز به مراجعه به مراكز استان‌ها از خدمات تشخیصی - درمانی تخصصی و فوق تخصصی بهره‌مند شوند.

سیستم،پزشكی از راه دور،دانشگاه علوم پزشكی،شیراز

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها