حمایت از طرحهای ممتاز در کرسی نظریه پردازی اخلاق پزشکی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   12 آذر 1390-03 December 2011بازدید 1313


حمایت از طرحهای ممتاز در کرسی نظریه پردازی اخلاق پزشکی


رئیس کرسی نظریه پردازی فلسفه، فقه و اخلاق پزشکی در نامه ای به روسای دانشگاههای علوم پزشکی اعلام کرد ضمن شناسایی و معرفی طرح نامه های ممتاز در سه قالب نوآوری، نظریه پردازی، نقد و مناظره با دبیرخانه کرسی تعامل داشته باشند.

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر باقر لاریجانی رئیس کرسی نظریه پردازی فلسفه، فقه و اخلاق پزشکی در نامه ای به روسای دانشگاههای علوم پزشکی یادآور شد: کرسی نظریه پردازی فلسفه، فقه و اخلاق پزشکی با توجه به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مجموعه هیئت حمایت از نظریه پردازی، نقد و مناظره (ویژه علوم انسانی) تشکیل شده است.

وی هدف از تشکیل این کرسی را، حمایت و ترغیب نخبگان کشور در جهت بالندگی مطالعات میان رشته ای در حوزه سلامت برشمرد و اضافه کرد: علوم پزشکی به دلیل نیاز میان رشته ای و نیز گسترده شدن روز افزون دانش های معطوف به حوزه سلامت محتاج نظریه پردازی های مختلف خصوصاً از منظر علوم انسانی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه این نامه اظهار داشت: این مهم می تواند ما را در مواجهه با علوم نوین و آثار آن تواناتر سازد و امکان منطقی بومی سازی آنها را فراهم آورد.

وی دغدغه اصلی این کرسی را بازتعریف و بازشناسی معنای علوم پزشکی دانست و خاطرنشان کرد: بررسی زمینه های مرتبط با حوزه سلامت در رشته علوم انسانی مرتبط و نیز ملاحظه در خصوص پیش فرض های معرفتی در مطالعات حوزه علوم پزشکی از دیگر دغدغه های این کرسی است.

لاریجانی با اشاره به فعالیت کرسی نظریه پردازی فلسفه، فقه و اخلاق پزشکی، گفت: فعالیت های کرسی در سه قالب نظریه پردازی، نوآوری، نقد و مناظرات علمی انجام می شود. طرح نامه های ممتاز معطوف به حوزه سلامت با لحاظ نظام نامه و آیین نامه کرسی ها بررسی و مراحل داوری و در نهایت تصویب طرح های موفق طی می شوند. تمهیدی اندیشیده شده است که حمایت های مادی و معنوی از طرح نامه های مصوب صورت گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران از روسای دانشگاههای علوم پزشکی خواسته است در صورت امکان با شناسایی و معرفی طرح نامه های ممتاز در سه قالب نوآوری، نظریه پردازی، نقد و مناظره با دبیرخانه کرسی تعامل داشته باشند.
حمایت از طرحهای ممتاز،کرسی نظریه پردازی،اخلاق پزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها