ایجاد پسادکتری در شعب بین‌الملل پزشکی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   10 اسفند 1390-29 February 2012بازدید 1567
ایجاد پسادکتری در شعب بین‌الملل پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به آخرین وضعیت شعب بین المللی دانشگاه های علوم پزشکی گفت: هیچ یک از شعب این دانشگاهها حذف نشده اند اما تعداد این شعب دیگر افزایش نمی یابد و پذیرش در این مراکز کیفی خواهد شد.
دکتر محمدعلی محققی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: شعب بین الملل دانشگاهها باید مفهوم بین المللی را به درستی بیان و بتوانند از ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی استفاده کند از این رو ظرفیت پذیرش در این شعب کیفی تر می شود.

وی گفت: شعبه جدیدی به مجموعه شعب بین الملل دانشگاههای علوم پزشکی اضافه نمی شود اما ظرفیت پذیرش در این شعب به سمت رشته های تحصیلات تکمیلی سوق پیدا می کند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: عرصه آموزش در شعب بین الملل دانشگاهها از ظرفیت های مورد توجه است از این رو تاکید داریم گروه های تخصصی بالینی و پسادکتری را در این مراکز راه اندازی کنیم تا از ظرفیت تحصیلی افراد در این گروه استفاده شود.

وی اضافه کرد: منطقاً یکی از موضوعات مورد توجه در این حوزه، زبان تحصیل در آن مراکز است که در حال حاضر تنها دانشگاه علوم پزشکی تهران از شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تدریس به زبان انگلیسی در شعبه بین المللی مجوز دارد و سایر دانشگاهها به زبان فارسی تدریس می کنند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: بر اساس قانون اساسی و قانون مصوب، زبان تدریس در دانشگاهها زبان فارسی است. البته ما امید داریم که در پرتو تلاش محققان و رشد روز افزون دانش، زبان فارسی به زبان بین المللی بدل شود ولی در حال حاضر با آن موضوع فاصله داریم و از این رو نیاز داریم که از یک زبان شناخته شده جهانی استفاده کنیم.

وی افزود: در حال حاضر دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در ایران دوره زبان فارسی را در مراجعی از جمله دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) می گذرانند.

محققی خاطرنشان کرد: البته دانشگاههای علوم پزشکی در شعب بین الملل خود می توانند از ظرفیت پذیرش آزاد و دانشجوی شهریه ای بهره بگیرند.ایجاد پسادکتری بین‌الملل پزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها