رشته بهداشت و روان اسلامی در انستیتو روانپزشکی راه اندازی میشود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   13 اسفند 1390-03 March 2012بازدید 2644رشته بهداشت و روان اسلامی در انستیتو روانپزشکی راه اندازی میشود

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:رئیس انستیتوروانپزشکی دانشگاه علوم تهران از اقدام این مرکز برای ایجاد رشته بهداشت و روان اسلامی خبر داد و گفت: علاوه بر این سال آینده در رشته MPH که یک دوره کوتاه مدت است، دانشجو پذیرش می شود.
دکتر جعفر بوالهری با بیان اینکه در این مرکز دو دسته دانشجو پذیرش می شوند، افزود: یک دسته از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هستند که با پذیرش در انستیتو دوره های روانشناسی و روانپزشکی را می گذرانند.

رئیس انستیتوروانپزشکی دانشگاه علوم تهران دسته دیگر دانشجویان پذیرش شده را از میان متقاضیان ورود به دوره های روانشاسی دانست و اظهار داشت: این دوره ها با فراخوان وزارت بهداشت دانشجویانی برای دوره های کارشناسی ارشد و دکتری روانشناسی بالینی پذیرش می شود.
وی از تلاشهای این مرکز برای راه اندازی رشته های جدید خبر داد و یادآور شد: از یک سال قبل پیگیری برای راه اندازی 3 دکتری روانشناسی سلامت، کارشناسی ارشد بهداشت روان هستیم و بهداشت و روان اسلامی در حال انجام است.
بوالهری با بیان اینکه تاکنون موفق به دریافت مجوز راه اندازی این 3 رشته از وزارت بهداشت نشدیم، خاطر نشان کرد: علاوه بر این اقدام به راه اندازی رشته جدید MPH برای فارغ التحصیلان رشته علوم پزشکی کردیم.
رئیس انستیتو روانپزشکی دانشگاه تهران در این باره توضیح داد: رشته MPH دوره دو ساله و کوتاه مدت و جزء رشته های مرتبط با بهداشت است.
وی ادامه داد: سال گذشته دو دوره دانشجو برای حوزه "بهداشت اعتیاد" در رشته MPH پذیرش شد و ممکن است در سال آینده  در این رشته پذیرش دانشجو داشته باشیم.
بهداشت روان اسلامی روانپزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها