احیاء طب ایرانی در دانشگاه های علوم پزشکی تهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   29 فروردین 1391-17 April 2012بازدید 1048

احیاء طب ایرانی در دانشگاه های علوم پزشکی تهران

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:معاون اول رئیس جمهور با اشاره به لزوم رقابت برای پیشرفت و تعالی علم و دانش در کشور تاکید کرد: دو دانشگاه بزرگ علوم پزشکی حاضر در تهران با یکدیگر رقابت کنند و سعی کنند در احیای طب ایرانی از هم پیشی بگیرند.

محمدرضا رحیمی امروز در مراسم افتتاح پروژه های تحقیقاتی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این مطلب افزود: من به تازگی متوجه رقابت بین دو دانشگاه علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی شدم و از همین جا اعلام می کنم که این دو دانشگاه بدون وارد شدن به نزاع باید با هم رقابت شدیدی داشته باشند تا بتوانند در میان 100 دانشگاه برتر در دنیا مطرح شوند.

وی یادآور شد: ایران مرجع پزشکی دنیا بوده است و باید سعی کنیم دوباره به آن مرجعیت باز گردیم. طب دنیا مدیون ابوعلی سینا است و رقابت این دو دانشگاه می تواند طب ایرانی را احیا کند. ما نیز در دولت سعی می کنیم امکانات مساوی برای این دو دانشگاه در زمینه طب ایرانی فراهم کنیم.

رحیمی با اشاره به شایعه ای برای وی در خصوص دچار شدن به عارضه قلبی گفت: به دروغ نوشتند من دچار عارضه قلبی شده ام البته هنوز هم برخی رسانه ها دروغ می نویسند. من تنها به طبیبان سنتی و هم به طبیبان مدرن مراجعه کردم و در نهایت طبیبان سنتی گفتند که هیچ گرفتگی عروق وجود ندارد این موضوع نشان می دهد که طب سنتی و مدرن باید با هم کار کنند و همدیگر را نفی نکنند.

معاون اول رئیس جمهور گفت طب ایرانی می تواند به جایگاه اصلی خود بازگردد و ما می توانیم به اندازه درآمدی که از نفت داریم از داروهای گیاهی و طب ایرانی درآمد داشته باشیم.

وی همچنین از قرار گرفتن مالکیت و اداره بیمارستان شهید دکتر لبافی نژاد به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خبر داد و گفت: این موضوع جایزه ای است که ما برای دانشگاه در نظر گرفته ایم و این بیمارستان بر اساس مصوبه دولت هم از نظر مالکیت و هم از نظر اداره به دانشگاه تعلق دارد.طب ایرانی دانشگاه های علوم پزشکی تهران

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها