اعلام نتايج اوليه آزمون دستياري و نحوه اعلام اعتراض

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   02 اردیبهشت 1391-21 April 2012بازدید 2020
اعلام نتايج اوليه آزمون دستياري و نحوه اعلام اعتراض

پرتال دانشگاهی به نقل از پژوهشگران دانشجو:معاون آموزشي وزارت بهداشت با اشاره به برگزاري سي و نهمين دوره آزمون دستياري تخصصي پزشكي با رقابت حدود 15 هزار داوطلب در 25 رشته تخصصي و 350 رشته محل در 19 حوزه امتحاني در امنيت كامل، گفت: كليد اوليه سوالات آزمون روز شنبه 2 ارديبهشت منتشر مي‌شود.

محمدعلي محققي در حاشيه بازديد از حوزه برگزاري آزمون دستياري در محل پرديس همت دانشگاه علوم پزشكي تهران با اشاره به اعلام كليد اوليه سوالات در روز شنبه از طريق سايت مركز آزمون سنجش آموزش پزشكي به نشاني sanjeshp.ir ، گفت: داوطلبان از روز شنبه به مدت 48 ساعت مي‌توانند اعتراضات خود را از طريق سايت اعلام كنند.

معاون آموزشي وزارت بهداشت از پذيرش 2 هزار و 500 داوطلب در اين دوره از آزمون خبر داد و افزود: نتايج اوليه آزمون دستياري اواخر ارديهبشت ماه اعلام مي‌شود و همزمان با آن به مدت 4 روز داوطلبان مي‌توانند رشته محلهاي مورد نظر خود را انتخاب كنند.

وي با اشاره به رقابت حدود 15 هزار داوطلب در اين دوره از آزمون، گفت: از اين تعداد داوطلب 7 هزار و 920 نفر معادل 53،6 درصد را آقايان تشكيل مي‌دهند ولي با توجه به اينكه حدود 46،4 درصد را داوطلبان زن تشكيل مي‌دهند تعداد داوطلبان زن اين دوره از آزمون مقداري افزايش يافته است.

محققي در خصوص بيشترين تعداد داوطلبان حوزه‌هاي مختلف گفت: دانشگاه علوم پزشكي تهران با 2 هزار و 269 داوطلب پرجمعيت‌ترين حوزه امتحاني و دانشگاه علوم پزشكي بوشهر با 130 داوطلب كم جمعيت‌ترين حوزه امتحاني به شمار مي‌رود.

معاون آموزشي وزارت بهداشت با تاكيد بر اينكه تا كنون مشكل خاصي گزارش نشده است، اظهار كرد: آزمون دستياري درامنيت و سلامت كامل برگزار شد.

پيش از اين ضيايي دبير شوراي آموزش پزشكي از اعلام نتيجه اوليه آزمون تا پايان ارديبهشت ماه با قرار گرفتن کارنامه داوطلب روي سايت مرکز سنجش پزشکي و اعلام نتايج نهايي در اول تيرماه 91 خبر داده بود.نتايج آزمون دستياري نحوه اعتراض

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها