دستیابی به 4 رتبه برتر کشوري توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   23 اردیبهشت 1391-12 May 2012بازدید 1563دستیابی به 4 رتبه برتر کشوري توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز


خبرگزاري آريا- دانشگاه علوم پزشکي شيراز در سيزدهمين کنگره کشوري آموزش علوم پزشکي موفق به کسب 4 رتبه برتر کشوري شد.
به گزارش خبرگزاري آريا ازشيراز، مدير مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکي دانشگاه در اين زمينه گفت : کنگره آموزش علوم پزشکي بزرگ‌ترين رويدادي است که سالانه در آموزش پزشکي با حضور دانشگاه هاي علوم پزشکي سراسر کشور برگزار مي‌شود.
دکتر جواد کجوري افزود : در سيزدهمين دوره اين کنگره که به ميزباني مازندران در ساري برگزار شد، 2700 نفر شرکت کردند و يک هزار و 525 مقاله به دبيرخانه ارسال شده بود. وي اظهار داشت : در مجموع 50 فرآيند آموزشي از موارد ارسالي به کنگره از سراسر کشور، برگزيده شدند که از اين تعداد 3 فرآيند مربوط به دانشگاه علوم پزشکي شيراز بود. دکتر کجوري بيان کرد : ارزشيابي دوره آموزش مجازي برنامه MPH پزشک خانواده، مدل تلفيق يافته شناخت جهان تجربي از بيان قرآن در علوم از ابتداي آفرينش تا تکامل جهان و نقش فيلم و رسانه آموزشي در انتقال مفاهيم آموزش فرهنگي و افزايش يادگيري يادگيران، عنوان‌هاي 3 فرآيند برگزيده شيراز بود.
وي با اشاره به اينکه 70 مقاله از دانشگاه علوم پزشکي شيراز در اين کنگره ارايه شد، افزود : مقاله ميزان موفقيت دوره يک ماهه آموزش علوم پزشکي اساتيد، در بين مقاله هاي ارسالي، به عنوان پوستر برتر کشوري مورد تقدير قرار گرفت.
دکتر کجوري گفت : غرفه ارايه دستاوردهاي آموزش پزشکي نيز از طرف دانشگاه علوم پزشکي شيراز در اين کنگره 4 روزه برپا شد که با استقبال گرم شرکت کنندگان سراسر کشور مواجه شد.
وي با اشاره به اينکه دانشگاه علوم پزشکي شيراز، پس از مازندران که ميزبان کنگره بود، بيشترين تعداد مقاله معتبر را ارسال کرده بود، افزود : در بخش کارگاه نيز از مجموع 12 کارگاه پذيرفته شده براي برگزاري، 2 کارگاه با عنوان‌هاي منتورشيپ در آموزش علوم پزشکي و يادگيري عميق از شيراز مورد پذيرش قرار گرفت که در زمان برگزاري مورد استقبال قابل توجه شرکت کنندگان قرار گرفت.
دکتر کجوري که در اين کنگره ارايه دهنده سخنراني با عنوان آموزش فراگيران نسل جديد نيز بود، گفت : با وجود اينکه در سيزدهمين کنگره آموزش علوم پزشکي، هيچ کدام از سخنراني‌ها، کارگاه‌ها و غرفه‌ها رتبه بندي نشدند، اين سخنراني مورد توجه و استقبال حاضران قرار گرفت و به اذعان شرکت کنندگان و مجريان برنامه بهترين سخنراني بود.
وي بيان کرد : 2 سخنراني دانشجويي با عنوان‌هاي چالش‌هاي برنامه آموزشي در درمانگاه هاي سرپايي داخلي بر اساس تجارب کارورزان و بررسي ميزان دستيابي به اهداف اجراي Log Book از ديدگاه دانشجويان، نيز که توسط دانشجويان دانشگاه علوم پزشکي شيراز به کنگره ارسال شده بود، به عنوان سخنراني‌هاي برتر دانشجويي انتخاب و اجرا شدند. دکتر کجوري اظهار داشت : در مجموع مي‌توان گفت که دانشگاه علوم پزشکي شيراز در سيزدهمين کنگره کشوري آموزش علوم پزشکي که از 12 تا 14 ارديبهشت جاري به ميزباني مازندران در ساري برگزار شد با کسب رتبه هاي برتر کشوري حضور پررنگ و قابل توجهي داشت.
گفتني است پنجمين و دهمين دوره هاي همايش آموزش علوم پزشکي در سال‌هاي 1381 و 1388 به ميزباني دانشگاه علوم پزشکي شيراز برگزار شده است.
رتبه برتر کشوري دانشگاه علوم پزشکی شیراز

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها