ایجاد سامانه الکترونيک تسهيلات ارزي براي دانشجويان علوم پزشکي

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   10 خرداد 1391-30 May 2012بازدید 1324
ایجاد سامانه الکترونيک تسهيلات ارزي براي دانشجويان علوم پزشکيپرتال دانشگاهی به نقل از پژوهشگران دانشجو:رئيس مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت از ايجاد سامانه الکترونيک براي رفع مشکلات تسهيلات ارزي براي دانشجوياني که در خارج از کشور تحصيل مي کنند، خبر داد و گفت: اين سامانه در خردادماه 91 راه اندازي شد.

دکتر محمود قاضي خوانساري افزود: از زمان ايجاد تفاوت نرخ ارز و ايجاد وظيفه براي وزارتخانه هاي بهداشت و علوم در نامه نگاري تاييديه تحصيلي براي دانشجويان شاغل به تحصيل در خارج از کشور ميزان مراجعه روزانه مرکز خدمات آموزشي در زمينه تسهيلات دانشجويي از 30 تا 40 نفر به 270 نفر رسيد که اين موضوع حجم زيادي از مشکلات را براي مرکز و مراجعان ايجاد کرد.

وي گفت: ازدحام افراد مشکلات زيادي را براي بخش هاي اداري و طبقات بوجود آورد و در حال حاضر قسمتي در بخش همکف ساختمان وزارت بهداشت ايجاد کرديم تا جايگاه مناسب تري براي افراد ايجاد شود و تجمع کمتر شد. البته گلايه دانشجويان هنوز هم وجود دارد که اميدواريم با راه اندازي سامانه اين تجمع کاهش يابد.

قاضي خوانساري با اشاره به ايجاد سامانه الکترونيکي براي تسهيلات ارزي دانشجويان گفت: اين سامانه آماده شده و به صورت پايلوت در حال فعاليت است و به طور رسمي از 6 خرداد کار خود را آغاز کرده است.

وي افزود: در اين سامانه فرد مدارک خود را ارائه و در صورت کامل بودن، به صورت الکترونيک نوبت دريافت مي کند و در زمان مورد نظر با ارائه اصل مدرک تاييد شده به کارش در مرکز و دريافت تسهيلات ارزي رسيدگي مي شود.

رئيس مرکز خدمات آموزشي يادآور شد: البته بسياري از مسائل درباره تسهيلات ارزي و مشکلات آن به وزارت بهداشت ارتباط پيدا نمي کند و نهادهاي ديگري همچون وزارت خارجه و بانک نيز با اين موضوع ارتباط دارند و در اين زمينه رايزني هايي داشته ايم که بتوانيم مراحل زيادي که در برابر دريافت تسهيلات ارزي براي دانشجويان وجود دارد را کاهش دهيم و نيازي به مراجعه چند باره به وزارت بهداشت نباشد.
سامانه الکترونيک تسهيلات ارزي دانشجو علوم پزشکي

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها