برگزاری دو آزمون ارتقاي دستياري و گواهينامه تخصصي پزشکي

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   24 خرداد 1391-13 June 2012بازدید 1551برگزاری دو آزمون ارتقاي دستياري و گواهينامه تخصصي پزشکي

پرتال دانشگاهی به نقل از پژوهشگران دانشجو:امتحانات ارتقاي دستياري و گواهينامه تخصصي پزشکي در 29 تيرماه به طور همزمان در دانشگاه هاي علوم پزشکي برگزار مي شود.
امتحانات ارتقاي دستياري در 29 تيرماه به طور همزمان در دانشگاه هاي علوم پزشکي که به ترتيب دستيار اشتغال دارند، برگزار مي شود و آزمون گواهينامه تخصصي نيز منحصراً در 8 دانشگاه هاي علوم پزشکي تهران، شهيدبهشتي، تبريز، شيراز، اصفهان، اهواز، مشهد و کرمان برگزار خواهد شد.
اعلام جزئيات نمرات مکتسبه در آزمون ارتقاي دستياري
آزمون هاي ارتقاي دستياري تخصصي شامل دو بخش ارزيابي درون بخشي و آزمون کتبي است. ارزيابي درون بخشي با 150 نمره از سوي گروههاي آموزشي که دستيار در آن مشغول به تحصيل است، انجام مي شود.
آزمون کتبي هم 150 نمره دارد که شامل دو بخش آزمون کتبي دوره ها با نمره 60 از 150 و آزمون کتبي ساليانه تحت نظارت دبيرخانه شوراي آموزش پزشکي و تخصصي و برگزاري توسط دانشگاه مجري برنامه دستياري با نمره 90 از 150 است.
بر اساس مصوبه شصت و چهارمين نشست شوراي آموزش پزشکي و تخصصي ملاک مقايسه براي آزمون هاي ارتقاء دستياري از ميانگين نمره 20 درصد شرکت کنندگان برتر هر رشته در هر دانشگاه که بالاترين نمرات را کسب کرده اند، تعيين مي شود.
هر دستيار تخصصي پزشکي براي ارتقاء به سال بالاتر بايد در آزمون ارتقاء شرکت کند و براي قبولي در اين آزمون بايد حداقل نمره ارزيابي درون بخشي، حداقل نمره کتبي و حداقل نمره کل را بدست آورد و در غير اينصورت مردود يا مشروط شناخته مي شود.
اخراج دستياراني که در طول دوران دستياري سه بار در امتحانات ارتقاء مردود شوند.دستياراني که در طول دوران دستياري سه بار در امتحانات ارتقاء مردود شوند از سيستم آموزش تخصصي باليني پزشکي اخراج خواهند شد و دستياراني نيز که در امتحان ارتقاء سال اول به دوم دوبار مردود شوند مجاز به ادامه دوره دستياري تخصصي پزشکي نخواهند بود.
مقررات آزمون گواهينامه تخصصي پزشکي
کليه دستياراني که حداکثر تا پايان آبان 91 دوره دستياري آنها به اتمام مي رسد و تا تاريخ 31 تيرماه حداقل مدت 11 ماه از زمان کسب قبولي در مقطع ماقبل گواهينامه آنها گذشته و در اين مدت در بخش حضور داشته و مشغول به طي دوره آموزشي بوده اند مجاز به شرکت در آزمون کتبي گواهينامه تخصصي پزشکي هستند.
با توجه به مصوبه شوراي آموزش پزشکي و تخصصي شرط قبولي در آزمون گواهينامه تخصصي دستياران کسب حدنصاب نمره قبولي آزمون هاي ارزيابي درون بخشي با حداقل نمره 105، آزمون کتبي با حداقل نمره 95 و نمره کل با حداقل نمره 215 است.
آزمون کتبي ساليانه ارتقاء و گواهينامه تخصصي در کليه رشته هاي تخصصي داراي يک دفترچه واحد با 150 سئوال است و نتايج نهايي بايد از سوي دانشگاهها در مردادماه به وزارت بهداشت اعلام شود. هر دستيار تخصصي پس از قبولي در آزمون گواهينامه مي تواند به عنوان متخصص پزشکي فعاليت خود را آغاز کند.


آزمون ارتقاي دستياري گواهينامه تخصصي پزشکي

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها