دانشکده پزشکی در دامغان تاسیس می شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   30 خرداد 1391-19 June 2012بازدید 1775دانشکده پزشکی در دامغان تاسیس می شود

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه آزاد از وجود شرایط مساعد برای ایجاد دانشکده و رشته‌های علوم پزشکی در شهر دامغان خبرداد.


فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد اسلامی روز گذشته(دوشنبه) در بازدید از واحد دامغان این دانشگاه، به بررسی مشکلات و استماع پیشنهادات و نظرات دانشگاهیان دانشگاه یاد شده پرداخت.

دانشجو طی بازدید از دانشکده‌ها، سلف سرویس، فضای سبز و کتابخانه واحد دامغان در گفت‌و‌گو با حسین عباسپور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان اظهار داشت: زیرساخت‌های فراوانی در این واحد دانشگاهی وجود دارد و این واحد با بیشترین تعداد رشته‌های آموزشی در مقطع تحصیلات تکمیلی مایه مباهات است.

رئیس دانشگاه با رویت توانمندی‌های دانشگاه دامغان گفت: شرایط برای ایجاد دانشکده و رشته‌های علوم پزشکی در این شهر و واحد دانشگاهی وجود دارد؛ در آینده با تحقیقات و مطالعاتی که صورت خواهد پذیرفت شاهد تأسیس این دانشکده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان خواهیم بود.

رئیس دانشگاه آزاد در ادامه بازدید خود در جمع اساتید دانشکده فنی و مهندسی حضور پیدا کرد و اعلام کرد: شما عزیزان سرمایه‌های واحدهای دانشگاهی هستید و ارتقاء شما باعث ارتقاء دانشگاه، تولید علم و توسعه فرهنگ جامعه خواهد شد؛ لذا کیفی‌سازی خدمات آموزشی باید سرلوحه کار اساتید و اعضای هیئت علمی قرار گیرد.

دانشجو در ادامه، پای صحبت‌های اساتید و اعضای هیئت علمی واحد دامغان نشست و ضمن آشنایی با مشکلات، با اعلام دستور در شرایط خاص به حل مشکل اساتید اقدام کرد.

رئیس دانشگاه آزاد در پاسخ به سوال دانشجویان در کیفیت اجرا بخشنامه نقل‌و‌انتقالات گفت: از 15 خرداد ماه سال جاری لغایت 15 تیرماه، دانشجویان می‌توانند با مراجعه به دفاتر نقل وانتقالات در واحدهای دانشگاهی نسبت به ثبت‌نام در سایت ویژه نقل و انتقالات اقدام کنند؛ مراتب پس از اتمام زمان ثبت نام، بررسی و به دانشجویان اعلام خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه به همراه فرماندار، شهردار و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان از قطعه زمینی که جهت تأسیس و راه‌اندازی واحد علوم و تحقیقات در نظر گرفته شد، بازدید کرد و فرماندار دامغان نیز موافقت خود را جهت واگذاری زمین بیشتر و نیز تخصیص 100 واحد از واحدهای ساختمانی "مسکن مهر" به واجدین شرایط در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان اعلام کرد.

دانشجو در پایان بازدید خود تأکید کرد که با پیگیری مسئولین و تخصیص امکانات شاهد تأسیس واحد علوم و تحقیقات در این واحد دانشگاهی نیز خواهیم بود.

عباسپور نیز در گزارش مبسوطی به عملکرد و توفیقات واحد اشاره کرد و یاد آور شد: واحد دامغان مطابق مقررات سازمانی و وزارت علوم 34 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 2 رشته گرایش در مقطع دکتری در سطح تحصیلات تکمیلی دارد و قریب به 34 درصداز جمعیت 5700 نفره دانشجویی، در مقطع کارشناسی ارشد درحال تحصیل‌اند.
دانشکده پزشکی دامغان

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها