کسب رتبه زیر 100 توسط دانش آموختگان در طرح ریفرم پزشکی در آزمون دستیاری پزشکی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   31 تیر 1391-21 July 2012بازدید 1464
کسب رتبه زیر 100 توسط دانش آموختگان در طرح ریفرم پزشکی در آزمون دستیاری پزشکی

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اجرای طرح ریفرم پزشکی(اصلاحات) در این دانشگاه گفت: باید قبول کرد هنگام اجرای طرح ریفرم مشکلات زیادی داشتیم اما مشکلات را اصلاح کردیم تا حدی که 7 نفر از دانش آموختگان این طرح توانستند رتبه زیر 100 را در آزمون دستیاری از آن خود کنند .

دکتر حسن ابوالقاسمی در جشن دانش آموختگی 100 دانشجوی پزشکی طرح ریفرم در تالار امام علی دانشگاه شهید بهشتی، افزود: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اولین دانشگاه کشور بود که طرح ریفرم را از 7 سال پیش اجرا کرده است و امروز بسیاری از دانشگاه های بزرگ دنیا، این طرح را انتخاب کرده اند.

وی با اشاره به اینکه ریفرم به معنای تغییر و تحول در نظام و محتوای آموزشی است، عنوان کرد: باید قبول کرد که هنگام اجرای آن مشکلات زیادی داشتیم که بعد از مواجهه با آن، این مشکلات را اصلاح کردیم.

وی افزود:  با وجود اینکه دانشجویان ورودی 83 پزشکی اولین گروه از دانشجویان بودند که با این برنامه تحصیل کرده اند اما 7 نفر از آنها توانستند رتبه زیر 100 را در آزمون دستیاری از آن خود کنند و نفر اول این آزمون از جمع همین دانشجویان بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: ویژگی های طرح ریفرم ادغام همه جانبه در محتوی آموزشی، توجه به جامعیت فکری، توجه به عرصه های واقعی، انعطاف پذیری و دانشجو محوری است.

وی با اشاره به اینکه پزشکی ایران از 7 هزار سال قبل از میلاد، وجود داشته و حرف اول را می زده، گفت: بعد از ایران، پزشکی یونان و بعد چین وارد عرصه شده که این یک افتخاری برای ایران است. اگر امروز علم پزشکی را از غرب فرا می گیریم نباید فکر کنیم که این مسئله از اول این طور بوده است ما تولید کننده علم بودیم این را مدیون بزرگانمان هستیم.

ابوالقاسمی اظهار داشت: امروزه در بخش های مختلف درمانی پیشرفت زیادی داشتیم و تشخیص، درمان و استفاده از داروها به صورت دقیق انجام می شود اما باید مسائل پیشگیرانه و سلامت محور را سرلوحه کار خود قرار دهیم. چرا که بیماری های غیر واگیر تهدیدی برای سلامت بشر هستند و طب پیشگیری از رموز موفقیت پزشکی آینده کشور است.

جشن دانش آموختگی 100 دانشجو پزشکی با قرائت سوگند نامه پزشکی وارد عرصه پزشکی کشور شدند. طرح ریفرم یا اصلاحات در آموزش پزشکی از سال 83 در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان تنها دانشگاه پایلوت این طرح اجرا شد.ریفرم پزشکی آزمون دستیاری پزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها