انتقال و تغيير رشته در دوره ارشد علوم پزشكی ممنوع است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   15 شهریور 1391-05 September 2012بازدید 1268
انتقال و تغيير رشته در دوره ارشد علوم پزشكی ممنوع است


پرتال دانشگاهی به نقل از ایسنا: رييس مركز سنجش آموزش پزشكي با اشاره به آغاز ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان آزمون كارشناسي ارشد رشته‌هاي علوم پزشكي، گفت: هر گونه انتقال، تغيير رشته و يا جابجايي محل تحصيل در اين دوره ممنوع است.

جبرائيل نسل سراجي با بيان اينكه كليه پذيرفته‌شدگان بايد براي ثبت‌نام بر اساس رشته و دانشگاه محل قبولي، با همراه داشتن مدارك مورد نياز تا فردا به اداره آموزش دانشگاه‌هاي پذيرفته شده مراجعه كنند، اظهاركرد: اعلام اسامي پذيرفته‌شدگان فقط بر اساس گزينش علمي بوده و مراحل گزينش عمومي پذيرفته‌شدگان به طور مستقل توسط دانشگاه‌ها انجام مي‌شود.

وي با تاكيد بر اينكه هر گونه انتقال، تغيير رشته و يا جابجايي محل تحصيل در دوره كارشناسي ارشد ناپيوسته ممنوع است، خاطرنشان كرد: بنابراين با توجه به اينكه محل پذيرش را خود فرد به هنگام انتخاب محل تحصيل با آگاهي كامل تعيين كرده است، بنابراين هيچ‌گونه تغيير در محل پذيرش انجام نمي‌گيرد.

سراجي با بيان اينكه عدم مراجعه و ثبت‌نام هر يك از پذيرفته‌شدگان در زمان‌هاي مقرر به منزله انصراف بوده و هيچ‌گونه اعتراضي در اين مورد پذيرفته نيست، تصريح كرد: پذيرفته‌شدگاني كه پس از زمان ثبت‌نام در دانشگاه انصراف دهند يا جهت ثبت‌نام مراجعه نكنند، حق شركت در آزمون ورودي سال بعد وزارت بهداشت براي اين مقطع را ندارند.

وي افزود: داوطلباني كه علاوه بر آزمون وزارت بهداشت در آزمون كارشناسي ارشد وزارت علوم يا ساير مراكز نيز پذيرفته شده‌اند، ملزم به ثبت‌نام در يكي از دو محل هستند و در صورت محرز شدن ثبت‌نام در هر دو محل، قبولي آنها در رشته‌هاي مربوطه به وزارت بهداشت در هر مرحله از تحصيل كان لم يكن تلقي مي‌شود.

رييس مركز سنجش آموزش پزشكي با اشاره به اعلام اسامي پذيرفته‌شدگان استعدادهاي درخشان همراه با ساير پذيرفته‌شدگان، گفت: داوطلباني كه بر اساس نمره اكتسابي در كارنامه و نمره آخرين فرد پذيرفته شده آن رشته، حائز نمره قبولي بوده ولي پذيرفته نشده‌اند به دليل انتخاب نامناسب دانشگاه‌هاي پذيرنده دانشجو در رشته مربوطه است، بنابراين اين دسته از داوطلبان به دليل تكميل ظرفيت پذيرش از مراجعه به اين مركز خودداري كنند.

انتقال تغيير رشته ارشد علوم پزشكی کارشناسی ارشد علوم پزشكی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها