صدرنشيني دانشگاه علوم پزشکی تهران در آزمون‌هاي بورد تخصصی و فوق تخصصي

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   05 مهر 1391-26 September 2012بازدید 1331
معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه بیش از 53 درصد رتبه‌های کسب شده در آزمون بورد تخصصي به این دانشگاه اختصاص دارد، گفت: گروه قلب و عروق هر چهار رتبه در این آزمون را به خود اختصاص داده است، در رشته‌های طب اورژانس، پزشكي قانوني و طب كار نيز رتبه اول تا سوم متعلق به دانشگاه بوده به عبارت ديگر در اين چهار رشته رتبه‌اي خارج از دانشگاه نداشتيم.


دكتر محمد جليلي در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشكي تهران در آزمون هاي بورد تخصصي و فوق تخصصي سال 91 صدرنشين است، افزود: آزمون بورد تخصصي با افتخارات زيادي براي دانشگاه علوم پزشكي تهران در 24 رشته برگزار شد و مجموعا 39 نفر از 73 نفري كه حائز رتبه برتر شدند از این دانشگاه بودند.


وی یادآور شد: این دانشگاه در آزمون بورد تخصصی و فوق تخصصی امسال در رشته پزشكي هسته اي شركت كننده‌اي نداشت.


معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه با تاکید بر اینکه بیش از 53 درصد رتبه‌های کسب شده در آزمون بورد تخصصي به دانشگاه علوم پزشكي تهران اختصاص یافته است، تصریح کرد: خوشبختانه این دانشگاه موفق به کسب رتبه‌های برتر در اکثر رشته‌هاي تخصصي شد بطوریکه این میزان نسبت به سال گذشته روند رو به رشدي داشته است.


دکتر جلیلی با بيان اینکه در آزمون بورد تخصصي 14 نفر حائز رتبه اول شدند، خاطر نشان كرد: در 24 رشته تخصصي، 14 نفر حائز رتبه اول شدند كه 60 درصد كل رتبه‌هاي برتر كشور را تشكيل مي‌دهند و همچنين در رتبه‌های دوم نيز بالغ بر 50 درصد از دانشجویان این دانشگاه حائز رتبه شدند.


وی ادامه داد: البته تعدادي از دستياران نيز در رتبه‌هاي سوم و چهارم هستند كه در مجموع 39 نفر از دانشگاه علوم پزشكي تهران حائز رتبه شدند.


دکتر جلیلی همچنین با اشاره به نتايج آزمون بورد فوق تخصصي گفت: بورد فوق تخصصي نيز در 21 رشته برگزار شده كه 26 نفر از مجموع 45 نفر از دانشگاه حائز رتبه شدند كه اين عدد بالغ بر 55 درصد از كل رتبه‌هاي كشور را به خود اختصاص مي‌دهد.


معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در ادامه كسب نيمي از رتبه هاي برتر فوق تخصصي توسط دانشگاه علوم پزشكي تهران را مثبت ارزيابي كرد و يادآور شد: در سال گذشته در رشته‌هاي تخصصي 46 درصد حائز رتبه بوديم كه اين عدد امسال به 53.4 رسيده و در اين زمينه حدود 8 درصد رشد داشتيم.


دکتر جلیلی در پایان با بيان اينكه گروه قلب و عروق يكي از بهترين نتایج این آزمون را كسب كرده و هر چهار رتبه را به خود اختصاص داده است، افزود: در طب اورژانس، پزشكي قانوني و طب كار نيز رتبه اول تا سوم متعلق به دانشگاه بوده به عبارت ديگر در اين چهار رشته رتبه‌اي خارج از دانشگاه نداشتيم كه البته در گروه‌هاي ديگر نيز نتايج و عملكردها بسيار خوب بوده است.

 


دانشگاه علوم پزشکی تهران

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها