افزایش ظرفیت دانشجوی شهریه ای در دانشگاههای پزشکی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   12 مهر 1391-03 October 2012بازدید 1900
افزایش ظرفیت دانشجوی شهریه ای در دانشگاههای پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: برای ایجاد ظرفیت مازاد در کارشناسی ارشد قانونگذار به دانشگاههای علوم پزشکی اجازه ظرفیت مازاد باپرداخت شهریه را داده است که این موضوع به زودی اجرایی می شود.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر محمد علی محققی امروز در نشست معاونین آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی افزود: توسعه تحصیلات تکمیلی از جمله اهداف نقشه جامع علمی است و امسال 70 هزار نفر در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کردند که با توجه به ظرفیت ما تنها 5100 نفر پذیرفته شدند و 65 هزار نفر پشت در ماندند.

وی افزود: اگر بخواهیم به اعتبار توسعه تحصیلات تکمیلی توجه کنیم قانونگذار اجازه تربیت دانشجوی بیشتر کارشناسی ارشد با ایجاد ظرفیت مازاد و دریافت شهریه را به دانشگاهها داده است. بر همین اساس ما 6 هزار ظرفیت را برای کارشناسی ارشد با پرداخت شهریه ایجاد خواهیم کرد که این موضوع با دستور وزیر بهداشت و مصوبه کارشناسی اجرایی می شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت حفظ وضع موجود را در قاموس آموزش برخلاف موازین ارزشی برشمرد و گفت: ما هیچ نیازی به سیستم های آموزشی که درجا بزنند نداریم و با توجه به اینکه از نظر مالی و تامین بودجه در ابتدای سال، بودجه مناسبی در اختیار دانشگاهها قرار گرفته باید آن را با اقتصاد مقاومتی مدیریت کنند.

وی با محکوم کردن اهانت به پیامبر عظیم الشان اسلام خاطر نشان کرد: ما در آموزش نباید ذره ای از برنامه های توسعه ای و مرجعیت علمی که وظیفه علمی و شرعی مان است، عقب نشینی کنیم.

محققی یادآور شد: نبض کار دانشگاههای علوم پزشکی در حوزه آموزش در بیمارستان آموزشی می زند و این بیمارستان ها باید به صورت کاملا مقاوم طراحی شوند. همان طور که در زمان زلزله ورزقان دانشگاه علوم پزشکی تبریز توانست با ویژگی طب اورژانس و تجهیز بیمارستان های آموزشی خود تمام نیازهای درمانی زلزله زدگان را در اسرع وقت رسیدگی کند.

وی با تاکید بر توجه به اخلاق، معارف اسلامی و ارزش های به دست آمده در دوران دفاع مقدس تاکید کرد: ما نمی توانیم اخلاق را از نظام های آموزشی که ملاکشان دلار و اقتصاد لیبرالی باشد یاد بگیریم. کیمیای جان و معارف اسلامی در اختیار ما قرار دارد و باید بتوانیم از آن در آموزش بهترین استفاده را بکنیم.

محققی گفت: مردم بهترین قضاوت گران هستند و ما باید در دانشگاهها به گونه ای فعالیت کنیم که موانعی که به زعم مستکبران فلج کننده است را پشت سر بگذاریم و ثابت کنیم که نه تنها فلج نمی شویم بلکه فعال تر شده و بهترین و ارزان ترین خدمات را هم به مردم ارائه دهیم.


افزایش ظرفیت دانشجو شهریه دانشگاه پزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها