پذيرش دانشجوی ارشد در دانشگاه‌های علوم‌ پزشكی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   15 مهر 1391-06 October 2012بازدید 2725
پذيرش دانشجوی ارشد در دانشگاه‌های علوم‌ پزشكی

نبايد از نظام‌هاي آموزشي كه ملاكشان دلار است اخلاق بياموزيم
معاون آموزشي وزارت بهداشت از ايجاد ظرفيت پذيرش دانشجوي كارشناسي ارشد علوم پزشكي شهريه‌اي مازاد بر ظرفيت پذيرش دانشجو خبر داد.

پرتال دانشگاهی کشور بهنقل از خبرگزاری ايسنا، محمدعلي محققي در همايش معاونان آموزشي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور با اشاره به انتقاد برخي از معاونين آموزشي دانشگاه‌ها به پذيرش دانشجو بيش از حد ظرفيت دانشگاه‌ها، گفت: چه اشكالي وجود دارد اگر بين رتبه‌هاي يك تا هزار، چند نفر هم از بين رتبه‌هاي هزار و يك تا دو هزار وارد دانشگاه شما شوند، اين موضوع را بپذيريد چرا كه آنها نعمت هستند و بايد دلسوزانه براي تعالي آنها تلاش كرد.

وي با تاكيد بر اينكه توسعه تحصيلات تكميلي در راستاي ارتقاي علمي و كيفيت و اجراي نقشه جامع علمي كشور است، با اشاره به شركت حدود 70 هزار داوطلب در آزمون كارشناسي ارشد علوم پزشكي گفت: با وجود آنكه 5 هزار و 100 نفر در اين آزمون پذيرفته شده‌اند ولي 65 هزار نفر پشت در مانده‌اند.

پذيرش 6 هزار دانشجوي كارشناسي ارشد شهريه‌اي در مرحله تكميل ظرفيت

محققي افزود: ‌بنابراين در راستاي توسعه تحصيلات تكميلي و با توجه به اجازه قانون‌گذار در پذيرش اضافه بر ظرفيت دانشجو با دريافت شهريه در مقطع كارشناسي ارشد، بنا داريم در مرحله دوم 6 هزار نفر ديگر به دستور وزير بهداشت پذيرش داشته باشيم.

وي خطاب به معاونين آموزشي گفت: پذيرش اين دسته از دانشجويان نه تنها موجب افزايش توان دانشگاه‌ها مي‌شود بلكه در آينده موجب افزايش توليدات علمي جامعه نيز مي‌شود بنابراين بنا داريم اين ظرفيت‌ها را اضافه كنيم و انتظار داريم كه شما نيز همراهي كنيد.

محققي با تاكيد بر پويايي و اشتياق در آموزش علوم پزشكي گفت: حفظ وضع موجود در آموزش برخلاف همه موازين ارزشي ماست و زماني كه همه كشور و شخصيت‌هاي علمي كشور مشتاق و سراپا تشنه توسعه هستند چه داعيه‌اي وجود دارد كه در يك بخش ايستايي آموزش وجود داشته باشد. هرچند فراز و نشيب‌هايي پيش رو باشد.

بايد سياست اقتصاد مقاومتي در دانشگاه‌ها پياده كنيم

وي با بيان اينكه از نظر مالي بودجه آموزشي امسال بيشترين بودجه در سه دهه اخير بوده است، اظهار كرد: اگر يك اتفاق رخ دهد نبايد از آن دست كشيد بلكه بايد اقتصاد مقاومتي را در پيش گرفت و بودجه آموزشي را مديريت كرد.

وي افزود: شرايط به وجود آمده براي جامعه اسلامي سخت‌تر از شرايطي مثل جنگ احزاب نيست. بنابراين براي درك اين اوضاع بايد نگاهي به تاريخ داشته باشيم.

وي با بيان اينكه هرچقدر محاصره‌ها سخت‌تر شود دستاوردهاي ما بيشتر مي‌شود، تصريح كرد: بنابراين در آموزش در كوچكترين برنامه‌اي عقب نشيني نخواهيم داشت و مرجعيت علمي را وظيفه ديني و تكليف شرعي مي‌دانيم.

نوسانات بازار سوداگري نبايد دانشگاه‌ها را تحت تاثير قرار دهد

معاون آموزشي وزارت بهداشت با تاكيد بر اينكه نبايد نوسانات بازار سوداگري، دانشگاه‌ها را تحت تاثير قرار دهد خاطر نشان كرد: نقص كار ما در آموزش علوم پزشكي در بيمارستان‌هاي آموزشي است بنابراين بايد بيمارستان‌هاي آموزشي را مقاومتر طراحي كنيم.

وي با تقدير از دانشگاه علوم پزشكي تبريز و همراهي بيمارستان‌هاي آنان در زمان حادثه دلخراش زلزله آذربايجان، گفت: يكي از وجوه و امتيازات بيمارستان‌هاي تبريز تقويت طب اورژانس آن است. طب اورژانسي كه يك روز در چنين نشستي برخي‌ها با آن مخالفت كردند.

محققي در خاتمه با تاكيد بر اينكه نبايد از نظام‌هاي آموزشي كه ملاكشان دلار و اقتصاد است اخلاق بياموزيم، اظهار كرد: در مقابل موانعي كه به زعم‌شان فلج كننده است بايد ثابت كنيم كه نه تنها فلج نمي‌شويم بلكه فعال تر خواهيم شد. بنابراين بايد بهترين و با كيفيت ترين خدمات را ارائه دهيم.


پذيرش دانشجو ارشد دانشگاه‌ علوم‌ پزشكی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها