کسری بودجه در دانشگاه های علوم پزشکی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   10 آبان 1391-31 October 2012بازدید 1468
کسری بودجه در دانشگاه های علوم پزشکی

معاون فرهنگی و امور دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معاون دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به افزایش 20 تا 30 درصدی دانشجویان علوم پزشکی کشور نسبت به سال گذشته، گفت: در سال جاری دانشگاه های علوم پزشکی حدود 85 تا 90 میلیارد تومان کمبود بودجه دارند.
پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر محمد حسین آیتی در حاشیه نوزدهیمن نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریها در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت بودجه های کشور، افزود: در سال جاری از نظر بودجه ای با مشکلاتی مواجه هستیم.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مشکلات رفاهی و دانشجویی را یکی از دغدغه های وزارت بهداشت دانست و اظهار داشت: در حال حاضر دانشگاه های علوم پزشکی در بخش تغذیه و ارائه خدمات دانشجویی با مشکلات فراوانی روبرو هستند که در این راستا وزیر بهداشت طی نامه ای به روسای دانشگاه های علوم پزشکی تاکید کرده هیچ خللی در ارائه خدمات رفاهی به دانشجویان به ویژه تغذیه آنان ایجاد نشود.
وی با بیان اینکه به دانشگاه های علوم پزشکی اعلام شده است که از درآمدهای اختصاصی و منابع مالی دانشگاه ها برای تامین تغذیه با کیفیت دانشجویان استفاده کنند، ادامه داد: این در حالی است که قیمت تمام شده‌ غذای دانشجویی نسبت به سال گذشته دو برابر شده است ضمن آنکه یارانه غذایی که به دانشگاهها تخصیص می یافت هنوز محقق نشده است.
آیتی هزینه‌ غذای دانشجویان در سال گذشته را 146 میلیارد تومان ذکر کرد و یاداور شد: این میزان هزینه در خوشبینانه ترین حالت برای سال جاری 202 میلیارد تومان خواهد بود که اگر همان سرانه و یارانه سال گذشته، امسال هم تخصیص یابد حدود 85 تا 90 میلیارد تومان کمبود خواهیم داشت.
معاون دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به نرخ 170 تومانی ژتون غذایی دانشجویان علوم پزشکی در سال گذشته، گفت: امسال میزان نرخ ژتون 250 تومان شده است.

وی با بیان اینکه دانشجویان علوم پزشکی فقط 3.5 درصد جمعیت دانشجویان کشور را شامل می‌شود اظهار کرد:‌ تعداد دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی بالغ بر 140 هزار نفر می شوند که نیمی از دوره‌ تحصیل خود را همزمان با آموزش به ارائه خدمات می پردازند، بنابراین ارائه این خدمات جبران زحمات آنها است.
آیتی در خصوص میزان سرانه فرهنگی و رفاهی دانشجویان علوم پزشکی نیز اظهار کرد: امسال تاکنون حدود 20 تا 25 درصد بودجه های فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی محقق شده است.

کسری بودجه دانشگاه علوم پزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها