چهلمين آزمون دستياری و تخصيص حداکثر 10درصد ظرفيت مازاد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   25 آذر 1391-15 December 2012بازدید 1413
چهلمين آزمون دستياری و تخصيص حداکثر 10درصد ظرفيت مازاد

دبير شوراي آموزش پزشکي و تخصصي وزارت بهداشت با اشاره به مهلت ثبت‌نام چهلمين دوره آزمون دستياري تا پنجم دي ماه، از تخصيص حداکثر 10 درصد ظرفيت مازاد در رشته‌هاي مورد تقاضاي معاونت درمان به منظور پوشش مناطق محروم و نيازمند به داوطلبان متقاضي خبر داد.

سيد امير محسن ضيايي در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به نحوه استفاده از سهميه مناطق محروم براي داوطلبان آزمون دستياري، گفت: متقاضي استفاده از اين سهميه بايد متولد استان منطقه محروم انتخابي بوده و دو مقطع از مقاطع تحصيلي ابتدايي، راهنمايي و يا متوسطه را به طور کامل در همان استان گذرانده باشد.

وي افزود: همچنين محل تولد يکي از والدين يا همسر داوطلب استان منطقه محروم انتخابي بوده و داوطلب سه مقطع از مقاطع تحصيلي ابتدايي، راهنمايي و متوسطه را به طور کامل در آن استان گذرانده باشد و يا در استخدام پيماني، رسمي آزمايشي و يا رسمي قطعي دانشگاه علوم پزشکي و يا سازمان‌هاي وابسته به وزارت بهداشت در مناطق محروم باشد.

ضيايي در خصوص نحوه اخذ تعهدات از داوطلبان استفاده از سهميه مناطق محروم، اظهارکرد: از پذيرفته‌شدگان با استفاده از سهميه مازاد مناطق محروم، با توجه به مصوبات مربوطه تعهد خاص به نفع دانشگاه‌هاي علوم پزشکي مناطق محروم و نيازمند، تعيين شده توسط معاونت درمان وزارت بهداشت اخذ مي‌شود، البته شهر يا بيمارستان محل تعهد نيز توسط معاونت درمان وزارتخانه تعيين مي‌شود.

وي با تاکيد بر اينکه متقاضيان سهميه مازاد مناطق محروم زمان انتخاب رشته محل داراي محدوديت در انتخاب رشته نيستند، اظهارکرد: پذيرش در سهميه مربوطه در سقف ظرفيت تعيين شده و صرفا جهت رشته‌هاي مورد تقاضاي منطقه محروم و نيازمند، انجام مي‌شود.

دبير شوراي آموزش پزشکي با تاکيد بر عدم امکان تغيير سهميه يا تغيير منطقه محروم جهت گذراندن تعهد خاص پس از ثبت‌نام، گفت: محل تعهد داوطلبان استفاده از سهميه مازاد مناطق محروم پس از پذيرش داوطلب و بنا به نظر معاونت درمان تعيين و داوطلب ملزم به سپردن تعهد محضري خاص قبل از شروع به آموزش است و در صورت عدم سپردن تعهد محضري مذکور قبولي داوطلب کان لم يکن تلقي مي‌شود.

وي با بيان اينکه پذيرفته‌شدگان تا پايان زمان تعهدات و ارائه تسويه حساب از دانشگاه علوم پزشکي مورد تعهد، امکان ادامه خدمات تخصصي در ساير مناطق کشور را ندارند، تصريح کرد: اين گروه از پذيرفته‌شدگان ملزم به سپردن تعهد محضري خاص به مدت سه برابر مدت آموزش در مناطق محروم و نيازمند بنا به نظر معاونت درمان خواهند بود و سهميه مذکور صرفا در رشته‌هاي مورد نياز اعلام شده قابل محاسبه و اجراست.

وي افزود: متقاضيان واجد شرايط استفاده از سهميه مذکور در صورت کسب حد نصاب پذيرش داوطلبان آزاد در رشته محل مورد تقاضا به صورت آزاد مورد پذيرش قرار خواهند گرفت.

ضيايي با بيان اينکه کارکنان رسمي که با اخذ موافقت از وزارتخانه‌ها، نهادها، سازمان‌ها در آزمون شرکت مي‌کنند مجاز به استفاده از سهميه مازاد مناطق محروم نيستند، اظهارکرد: کارکنان رسمي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي و سازمان‌هاي وابسته به وزارت بهداشت در صورتي که محل خدمتشان در ميان مناطق محروم و نيازمند اعلام شده باشد، به شرط سپردن تعهد محضري خاص به نفع همان محل، مجاز به استفاده از سهميه مذکور هستند.
آزمون دستياری ظرفيت مازاد آزمون پزشکی آزمون تخصصی دستیاری

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها