شرايط ثبت‌نام اولين دوره دستيار تخصصی پزشک خانواده

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   28 آذر 1391-18 December 2012بازدید 1881
شرايط ثبت‌نام اولين دوره دستيار تخصصی پزشک خانواده

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری ایسنا ، رييس ستاد اجرايي برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع، ضوابط ثبت‌نام و نحوه پذيرش دستيار تخصصي پزشک خانواده را اعلام کرد.

دکتر محمد شريعتي ، با اشاره به مهلت ثبت‌نام در اولين دوره پذيرش دستيار تخصصي پزشک خانواده تا 11 بهمن ماه از طريق سايت دانشکده مجازي دانشگاه علوم پزشکي تهران به نشاني http://reg.tums.ac.ir، گفت: متقاضيان بايد يک هفته پس از ثبت‌نام خود، براي مشاهده، تاييد يا عدم تاييد مدارک ارسالي به سايت مراجعه کنند.

ارائه برنامه پزشکي خانواده در قالب دستيار تخصصي و مديريت عالي (MPH)

وي با اشاره به نحوه ارائه برنامه پذيرش دستيار تخصصي پزشکي خانواده در دانشگاه علوم پزشکي تهران، اظهار کرد: برنامه دستيار پزشک خانواده در دو بخش تنظيم شده است و به داوطلبان به تناسب شرايط خود در يکي از دو دوره مديريت عالي (MPH) پزشک خانواده و دوره دستياري باليني ارائه مي‌شود، همچنين اين دوره توسط دانشگاه علوم پزشکي تهران با مشارکت ساير دانشگاه‌هاي علوم پزشکي ارائه مي‌شود.

وي در خصوص دوره مديريت عالي (MPH) پزشک خانواده، گفت: اين دوره به مدت 1.5 سال و به صورت پودماني و از طريق سامانه الکترونيکي دانشکده مجازي دانشگاه تهران به صورت مجازي مطابق با برنامه درسي دوره ارائه مي‌شود.

شريعتي افزود: همچنين در دوره دستياري باليني، طول مدت اين دوره 5 سال به صورت پودماني و مجازي و همراه با دوره‌هاي باليني حضوري مطابق با برنامه درسي است، بنابراين داوطلباني مجاز به ورود اين بخش از برنامه هستند که قبلا دوره MPH پزشک خانواده را گذرانده باشند.

شرايط مجازين براي ثبت‌نام در دوره

وي با بيان اينکه داوطلبيني مجاز به شرکت در اولين دوره دستياري پزشک خانواده هستند که ضمن برخورداري از توانايي جسمي و سلامت روان، واجد شرايط عمومي تحصيل در جمهوري اسلامي ايران باشند، تصريح کرد: موارد معلوليت که با کار با کامپيوتر منافات داشته باشند مجاز به شرکت در دوره نيستند.

وي در خصوص شرايط اختصاصي ورود به دوره مديريت عالي (MPH) پزشک خانواده، گفت: پزشکان عمومي که حداقل 3 سال سابقه خدمت به عنوان پزشک خانواده داشته‌اند مي توانند وارد دوره MPH شوند.

رييس ستاد اجرايي برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع با اشاره به شرايط ورود به دوره دستياري باليني، اظهارکرد: پزشکان عمومي که در حال حاضر به عنوان پزشک خانواده در نظام سلامت فعلي کشور اشتغال دارند و در حال تحصيل در دوره‌ پودماني مديريت عالي (MPH) پزشک خانواده در مراکز متولي ارائه دهنده هستند، پس از پايان اين دوره مي‌توانند براي بخش دستياري باليني اقدام کنند.

امکان ثبت‌نام ساير دانش‌آموختگان در دوره MPH «پزشک خانواده»

وي افزود: دانش‌آموختگان ساير برنامه‌هاي MPH مصوب دانشگاه ‌ها، با تشخيص گروه آموزشي ذيربط مي‌توانند با رعايت ساير شرايط و ضوابط وارد برنامه تخصصي پزشکي خانواده شوند، البته واحدهاي گذرانده شده در اين دوره بنا به تشخصي هيأت بورد مربوطه مي‌تواند جايگزين دروس و واحدهاي مقطع MPH پزشک خانواده تا سقف يکسال شود. همچنين دارندگان اين مدرک قبل از ورود به دوره باليني موظف به تکميل MPH پزشک خانواده با نظر گروه آموزشي مربوطه است.

ممنوعيت هرگونه تغيير رشته و انتقال در رشته«پزشک خانواده»

وي با تاکيد بر اينکه با توجه به ويژگي‌هاي خاص دوره از نظر نوع پذيرش و برنامه آموزشي، هرگونه تغيير رشته و نقل و انتقال در اين رشته ممنوع است، در خصوص نحوه ارائه تعهد، گفت: پذيرفته‌شدگان موظف خواهند بود علاوه بر خدمت بر طبق برنامه تنظيمي در طي دوره تحصيل، معادل آن سنوات در محل‌ها و بر اساس شرايطي که وزارت بهداشت تعيين مي‌کند، خدمت ارائه دهند.

اعلام نتايج پذيرفته‌شدگان در 11 بهمن

شريعتي در خصوص نحوه ثبت‌نام و پذيرش دستياردر اين دوره، اظهارکرد: داوطلبان بايد مدارک خود مبني بر واجد شرايط ورود به دوره را از طريق سامانه دانشکده مجازي ارسال کنند، پس از آن بورد تخصصي رشته پزشک خانواده مدارک را بررسي و با استعلام نظرات شبکه و رييس دانشگاه مربوطه و پس از انجام مصاحبه پذيرفته‌شدن نهايي اعلام مي‌شود.

رييس ستاد اجرايي برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع در خاتمه از اعلام نتايج پذيرفته‌شدگان نهايي در روز چهارشنبه 11 بهمن ماه خبر داد.
شرايط ثبت‌نام اولين دوره دستيار تخصصی پزشک خانواده

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها