راه اندازی رشته فناوری اطلاعات پزشکی در دانشگاه امیرکبیر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   18 بهمن 1391-06 February 2013بازدید 2005


راه اندازی رشته فناوری اطلاعات پزشکی در دانشگاه امیرکبیررئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از راه اندازی رشته جدید در مقطع کارشناسی ارشد خبر داد و گفت: با توجه به توسعه فناوری اطلاعات اقدام به راه اندازی رشته فناوری اطلاعات پزشکی در این دانشگاه شده است.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار مهر، دکتر علیرضا رهایی در کنفرانس تله مدیسین با اشاره به اهمیت پزشکی از راه دور و تله مدیسین در بهبود سلامت جامعه، افزود: در این راستا تاسیس دانشکده مهندسی پزشکی در دستور کار قرار گرفت که با تاسیس این دانشکده پیوند مناسبی میان پزشکی و مهندسی ایجاد شد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به نفوذ فناوری اطلاعات در حوزه‌های پزشکی، اظهار داشت: با گسترش فناوری اطلاعات نیاز بود تا از این فناوری در حوزه پزشکی مورد استفاده قرار گیرد.

وی از مصوبات اخیر این دانشگاه در این زمینه خبر داد و یادآور شد: بر اساس مصوبات دو روز گذشته در این دانشگاه رشته مهندسی فناوری اطلاعات پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد راه اندازی خواهد شد.

رهایی با بیان اینکه از سال آینده دانشجو پذیرفته خواهد شد، ادامه داد: علاوه بر این از فناوری اطلاعات در حوزه های نساجی، عمران و سایر حوزه های علمی مورد استفاده قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به دستاوردهای محققان این دانشگاه در زمینه تله مدیسین، خاطرنشان کرد: پژوهشگران این دانشگاه موفق به طراحی و ساخت روباتهایی در حوزه پزشکی شدند که این روبات‌ پس از تست و آزمایش در مراکز درمانی و بهداشتی به مرحله بهره برداری رسیده است.

وی با تاکید بر ضرورت بومی سازی تجهیزات مورد نیاز با توجه به تحریم‌هایی که علیه کشور اعمال شده است، اظهار داشت: در این راستا لازم است تا سرمایه گذاریهایی برای بومی سازی تجهیزات مورد نظر صورت گیرد.

رهایی همچنین از فعالیتهای مشترک میان این دانشگاه و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خبر داد و گفت: با امضای تفاهم نامه همکاری، همکاریهای مشترکی در زمینه ساخت تجهیزات در دستور کار دو دانشگاه قرار گرفته است.

راه اندازی رشته فناوری فناوری اطلاعات پزشکی دانشگاه .دانشگاه امیرکبیر اطلاعات پزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها