آمادگی دانشکده پیراپزشکی برای ارایه آموزش" پزشکی از راه دور"

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   14 اسفند 1391-04 March 2013بازدید 1556

آمادگی دانشکده پیراپزشکی برای ارایه آموزش" پزشکی از راه دور"


معاون بین الملل دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه در ایران فعالیت ها و برنامه ها در راستای پزشکی از راه دور به تازگی به راه افتاده است افزود: برای پیشرفت در این بخش ضمن آموزش نیاز به نرم افزارهای تجهیزات و با قدرت انتقال بالاست که کشور ما در ابتدای راه است.

پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر مینو شهیدی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: در نمایشگاه نوآوری دانشگاه علوم پزشکی تهران کانون های متعددی وجود دارد که یکی از آن ها کانون سلامت از راه دور است که در حال حاضر مراکز تحقیقاتی، دانشکده ها و دو بیمارستان از جمله بیمارستان فیروزگر و امیرعلم در حال راه اندازی کانون سلامت از راه دور هستند.

وی در ادامه افزود: دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران بخش آموزش پزشکی از راه دور را برای پزشک، بیمار و پرستار و همه کسانی که در سیستم سلامت درگیر هستند و می توانند آموزش های لازم را ببینند مهیا کرده است.

وی با بیان اینکه نرم افزارها و تجهیزات پیشرفته ای نظیر موبایل با قابلیت انتقال اطلاعات بالا و اینترنت پر سرعت برای راه اندازی سلامت از راه دور نیاز است گفت: با تکمیل امکانات و تصحیح ساختار امکان درمان تشخیص و آموزش از راه دور برای بیماران فراهم می شود.

وی با اشاره به اینکه پزشکان حاذق نمی توانند در مناطق محروم حضور پیدا کنند افزود: از جمله امکاناتی که پزشکی از راه دور در اختیار بیماران مناطق دور افتاده می گذارد این است که بدون جا به جایی می توانند با پزشکان و مراکز درمانی معتبر در ارتباط باشند و مراحل درمان را از آن طریق طی کنند.

شهیدی با بیان اینکه در کشور های پیشرفته و مدرن اعمال جراحی از طریق کنترل پزشک از راه دور و توسط رباط انجام می شود اظهار داشت: در ایران هنوز در ابتدای راه پزشکی از راه دور هستیم و در حال حاضر برنامه هایی آموزشی و تشخیص بیماری از راه دور را دنبال می کنیم و بقیه مراحل این سیستم با شرایط فعلی در کشور امکان پذیر نیست.پیراپزشکی پزشکی از راه دور دانشکده پیراپزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها