دانشگاه علوم پزشکی یزد قطب آموزشی طب کار

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   13 خرداد 1392-03 June 2013بازدید 1785
دانشگاه علوم پزشکی یزد به لحاظ دارا بودن توانمندی و پتانسیل در حوزه طب کار توانست به عنوان قطب آموزشی طب کار از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی معرفی شود.

پرتال دانشگاهی به نقل از  مهر، مدیر گروه طب کار دانشگاه علوم پزشکی یزد ضمن بیان این مطلب اظهارکرد: گروه طب کار دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از سال 86 به عنوان دومین مرکز آموزشیِ تربیت کننده دستیار تخصصی طب کار کشور فعالیت خود را شروع کرد.

دکتر امیرهوشنگ مهرپرور ادامه داد: تنوع صنایع و معادن در استان یزد و ارتباط مناسب بین گروه  طب کار دانشگاه با صنایع مختلف یکی از شاخصهای مهم پیشرفت رشته در استان است.

وی با اشاره به مهمترین فعالیت ها و شاخص های دانشگاه علوم پزشکی یزد در زمینه طب کار گفت: گروه طب کار دانشگاه علوم پزشکی یزد ضمن تعامل مستمر با صنایع مختلف استان، بازدیدهای مستمری نیز از صنایع یزد دارد.

مدیر گروه طب کار دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به آموزش عملی دستیاران تخصصی طب کار از بدو ورود در درمانگاه تصریح کرد: این مرکز همچنین در زمینه ارجاع بیماران مشکوک به ابتلا به بیماری شغلی از صنایع مختلف استان به کلینیک طب کار دانشگاه به عنوان یکی از اولین مراکز در کشور و انجام معاینات بدو استخدام در صنایع استان به صورت منحصر به فرد عمل کرده است.

وی ارتقاء 2 عضو هیات علمی گروه طب کار به رتبه دانشیاری، ارائه مقالات تخصصی در زمینه بیماریهای شغلی و طب کار را از دیگر دستاوردهای گروه طب کار دانشگاه علوم پزشکی یزد دانست و افزود: فعالیت مجله تخصصی طب کار به عنوان اولین مجله تخصصی طب کار در کشور، راه اندازی مرکز تحقیقات بیماریهای ناشی از صنعت و ارائه مقالات متعدد مرتبط با بیماریهای شغلی از دیگر اقدامات انجام شده در گروه طب کار این مرکز دانشگاهی است.

مسئول کلینیک تخصصی طب کار یزد با اشاره به فعالیت این کلینیک تخصصی متذکر شد: این کلینیک یکی از مجهزترین مراکز تخصصی طب کار در کشور است که تمام تست های تنفسی و شنوایی و پلی سومنوگرافی نیز در آن انجام می شود.

مدیر گروه طب کار دانشگاه علوم پزشکی یزد در پایان عنوان داشت: همه موارد فوق الذکر موجب شد تا استان یزد به عنوان قطب آموزشی طب کار کشور شناخته شود.


دانشگاه علوم پزشکی یزد قطب آموزشی ایران برترین دانشگاه پزشکی ایران

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها