رشته تخصصی پزشک خانواده تصویب شد و تصمیم چگونگی اجرای رشته در دانشگاه ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   17 تیر 1392-08 July 2013بازدید 908رشته تخصصی پزشک خانواده تصویب شد و تصمیم چگونگی اجرای رشته در دانشگاه ها

هفتاد و هشتمین نشست شورای آموزش پزشکی تخصصی با حضور وزیر بهداشت موضوع بررسی و تصویب چگونگی ارائه رشته تخصصی پزشک خانواده را مورد بحث و بررسی قرار داد و ضمن تصویب ایجاد این رشته تخصصی، چگونگی ارائه آن در دانشگاه های علوم پزشکی کشور مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از  هفتاد و هشتمین نشست شورای آموزش پزشکی تخصصی در تالار امام علی(ع) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد. اجرای رشته تخصصی پزشک خانواده در دانشگاه های علوم پزشکی کشور به کمیته ای مرکب از 5 رئیس دانشگاه علوم پزشکی تیپ 1 و سه دانشگاه تیپ 2 سپرده شد. 

ماحصل مصوبات این کمیته که در آن دو نماینده وزیر بهداشت و معاونان آموزشی، درمان و بهداشت حضور دارند به عنوان مصوبه شواری آموزش پزشکی تخصصی کشور قانونی قلمداد شده و اجرای آن الزام آور خواهد بود. این کمیته در خصوص تعیین تکلیف دوره های mph پزشک خانواده و چگونگی تهیه کریکولوم تخصص پزشک خانواده تصمیم می گیرد.

در همین زمینه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: با مصوبه امروز شورای آموزش پزشکی تخصصی، طب عمومی در کشور احیا شد.

دکتر طریقت منفرد در حاشیه هفتاد و هشتمین نشست شورای آموزش پزشکی تخصصی در جمع خبرنگاران افزود: در این مصوبه مواردی نظیر آموزش مجازی و حضوری پزشکان خانواده برای گذراندن دوره تخصص این رشته لحاظ خواهد شد و این امر موجب احیای طب عمومی در کشور می شود.

وی افزود: پزشکی عمومی بدنه طبابت در کشور است و مهم ترین قسمت این بخش را تشکیل می دهد که این مصوبه جایگاه علمی و اجتماعی طب عمومی در قالب برنامه پزشک خانواده را احیا می کند.رشته تخصصی پزشک خانواده ایجاد رشته تخصصی پزشک خانواده ایجاد رشته پزشک خانواده در دانشگاه ها

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها