افزایش ظرفیت دستیاری در سال 92 و ایجاد کارورزی پزشک خانواده در پزشکی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   26 تیر 1392-17 July 2013بازدید 688افزایش ظرفیت دستیاری در سال 92 و  ایجاد کارورزی پزشک خانواده در پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت از افزایش ظرفیت پذیرش دستیاری از 2100 نفر به 2500 نفر در چهلمین دوره دستیاری سال 92 در دانشگاه های علوم پزشکی کشور خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از مهر، دکتر بهرام عین اللهی با اعلام این خبر افزود: امسال در دانشگاه های علوم پزشکی کشور 400 نفر بیشتر از سال گذشته در مقطع دستیاری تخصصی پزشکی پذیرش می کنیم.

وی اظهار داشت: ظرفیت پذیرش دستیار در چند رشته از جمله ارتوپدی و جراحی اعصاب 30 تا 40 درصد افزایش داشته و ظرفیت پذیرش در برخی رشته ها مانند اطفال کاهش داشته است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به دریافت ابلاغ تمام شوراهای قانونی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: تمامی شوراهای قانونی از جمله هیات ممیزه، هیات جذب و هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی ایران ابلاغ خود را از شورای عالی انقلاب فرهنگی دریافت کرده اند و این دانشگاه در سال آینده 900 دانشجو می گیرد و امسال نیز در مقاطع کارشناسی ارشد و دستیاری و فوق تخصصی دانشجو می پذیرد.

عین اللهی درباره برنامه های احیای پزشکی عمومی گفت: دو برنامه برای پزشکی عمومی در نظر گرفته شده است، یکی ریفورم و اصلاحات که شامل ادغام علوم پایه و بالینی بوده که هم اکنون در 13 دانشگاه علوم پزشکی انجام می شود.این برنامه قرار است یکسان سازی شده و در کل دانشگاه ها انجام شود.

وی افزود: برنامه دیگر برای احیای پزشکی عمومی این است که یک دوره کارورزی 6 ماهه طب خانواده را نیز برای پزشکان عمومی تدارک دیده ایم که هم اکنون در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال انجام است و به بقیه دانشگاه ها هم اعلام شده که آن را انجام دهند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به دوره تخصصی پزشکی خانواده گفت: پزشکان عمومی که بعد از فارغ التحصیلی پزشک خانواده شوند و خوب فعالیت کنند این دوره تخصصی را به شکل پودمانی (کار و تحصیل با هم) خواهند گذراند.افزایش ظرفیت دستیاری ظرفیت دستیاری افزایش ظرفیت پذیرش دستیاری در سال92

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها