تصمیمات تازه وزارت بهداشت جهت ارتقای استادان علوم پزشکی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   29 تیر 1392-20 July 2013بازدید 428تصمیمات تازه وزارت بهداشت جهت ارتقای استادان علوم پزشکی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از عملی کردن تصمیمات تازه ای برای ارتقای اساتید دانشگاههای علوم پزشکی در حوزه درمان خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از مهر، محمدحسن طریقت منفرد شب گذشته در مراسم نشست نخبگان دانشگاه علوم پزشکی ایران با دست اندرکاران با بیان خاطره ای در خصوص فواید روزه داری گفت: چندین سال پیش یک گروه محقق سوئدی قصد انجام یک تحقیق در خصوص آثار روزه را داشتند. پس از بررسی های فراوان و اطلاعاتی که به دست آوردند متوجه شدند که روزه تقویت کننده آنزیم های جبرانی بدن است. روزه می تواند یک انگیزه برای محققان کشورمان باشد که اگر در این جمع حضور دارند بر این موضوع نیز تمرکز کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص یکی از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی برای استادان اظهار داشت: در آیین نامه شورای انقلاب فرهنگی برای استادان دانشگاهها بیشتر وظایف آموزشی و تحقیقاتی شرح داده شده است که این وظایف بیشتر در حیطه استادان دانشگاههای وزارت علوم تحقیقات و فناوری است.

طریقت منفرد ادامه داد: در حالی که وظایفی که برای استادان مراکز پزشکی در نظر گرفته شده بیشتر وظایف رفع نیاز مردم در زمینه های بیماری و درمانی است.

وی با اشاره به یک خلاء در این آیین نامه اظهار داشت: در این آیین نامه نسبت به این وظایف استادان در ارتقایشان بی توجهی شده بود اما به زودی در این زمینه تصمیماتی گرفته می شود که وظایفی مانند رفع نیاز درمانی و پزشکی افراد توسط پزشکان در نحوه ارتقا و ارزیابی آنان لحاظ شود.

این مقام مسئول در وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: در مراکز آموزشی به علت اینکه دستیاران و فراگیران در حال آموزش هستند مسائل اخلاقی، آموزشی و علمی به طور کامل رعایت می شود و ما حاضر نیستیم به بیمارمان عارضه ای اضافه تر تحمیل کنیم.ارتقای استادان علوم پزشکی راه کار های ارتقای اساتید اساتید علوم پزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها