نحوه ارزشيابی آزمون‌های وزارت بهداشت

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   03 امرداد 1392-25 July 2013بازدید 552نحوه ارزشيابی آزمون‌های وزارت بهداشت

رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي برنامه‌هاي اين مرکز براي ارتقاي سطح آزمون‌هاي وزارت بهداشت را تشريح کرد.

به گزاش پرتال دانشگاهی به نقل از غلامرضا حسن زاده در گفت وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به تدابير مرکز سنجش آموزش پزشکي براي ارتقاي آزمون‌هاي وزارت بهداشت، اظهارکرد: در حال حاضر در مرکز سنجش برنامه‌اي در حال طراحي است که بعد از برگزاري آزمون و اعلام نتايج آن تعدادي از داوطلبان به صورت تصادفي انتخاب مي‌شوند و فرم‌هاي ارزشيابي آزمون براي آنها ارسال مي‌شود.

وي در خصوص محتواي فرم‌هاي ارزشيابي، گفت: در اين فرم‌ها از داوطلبان پرسيده مي‌شود که در برگزاري آزمون چه نقاط ضعف و قوتي ديده‌اند و چه ارزيابي از روند برگزاري آزمون دارند.

حسن زاده گفت: طراحي فرم هاي ارزشيابي کار جديد و خوبي است که اگر موفق به انجام آن شويم مي‌تواند سطح آزمون‌هاي وزارت بهداشت را در آينده ارتقا دهد.

رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي با اشاره به ديگر فعاليت‌هاي مرکز سنجش آموزش پزشکي براي افزايش کيفيت آزمون‌هاي وزارت بهداشت، تصريح کرد: دعوت از اساتيد طراح سوال و بررسي سوالات از نظر ضريب دشواري و ضريب سوالات از ديگر کارهايي است که در اين مرکز در حال انجام است.

وي افزود: مقرر شده است بازخوردهايي به صورت علمي به طراحان سوال و همچنين به افرادي که در اين آزمون‌ها شرکت کرده‌اند، داده شود تا اگر در آينده در آزمون‌ها شرکت کردند، بتوانند تحليل دقيقي از آزمون‌ها داشته باشند و پاسخ سوالات و علت طراحي سوالات را بدانند تا از اين طريق ارتقاي کيفيت آزمون‌ها ايجاد شود.

حسن زاده ادامه داد: در اين برنامه به دليل اينکه سوالات در اختيار داوطلبان قرار خواهد گرفت و با تحليل‌هاي آنها مواجه خواهد شد به نظر مي‌رسد موجب افزايش دقت اعضاي بورد و تلاش آنها در راستاي طراحي بهتر سوالات شود.

وي با بيان اينکه عمدتا آزمون‌هاي وزارت بهداشت براي دوره‌هاي تخصص و phd‌ است، گفت: اين افراد از سطح علمي بالايي برخوردارند، بنابراين تحمل اين تحليل‌ها و جنبه شنيدن اين صحبت‌هاي علمي را دارند و ما اعتقادمان اين است که بايد نقدها را با آنها در ميان بگذاريم و از پيشنهادات آنان بهره‌مند شويم.

رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي در پايان، خاطرنشان کرد: تمهيدات مرکز سنجش آموزش پزشکي براي ارتقاي آزمون‌هاي وزارت بهداشت در حال انجام و فرم‌هاي ارزيابي آن در حال طراحي است و بزودي به اطلاع داوطلبان در رشته‌هاي مختلف خواهد رسيد.


نحوه ارزشيابی آزمون‌های وزارت بهداشت چگونگی ارزشيابی آزمون‌های وزارت بهداشت ارزشیابی آزمون های بهداشت

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها