اعلام نمره جدید قبولی در آزمون های جامع علوم پزشکی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   05 امرداد 1392-27 July 2013بازدید 984اعلام نمره جدید قبولی در آزمون های جامع علوم پزشکی


شرط قبولی در آزمون های جامع علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و پیش کارورزی از کسب حداقل 50 درصد نمره آزمون دوباره به میزان 70 درصد میانگین نمرات 5 درصد افراد دارای بالاترین نمره بازگشت.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار مهر، بر اساس پیشنهاد مرکز سنجش آموزش پزشکی در خصوص بازنگری نحوه محاسبه حد نصاب قبولی در آزمون های جامع علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیش کارورزی در پنجاه و یکمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی در 25 خردادماه 92 مطرح و مورد تصویب قرار گرفت.حد نصاب نمره قبولی در آزمون های جامع علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیش کارورزی بر اساس 70 درصد میانگین مجموع نمرات 5 درصد اول کلیه دانشگاهها محاسبه می شود و این مصوبه از تاریخ تصویب (آزمون شهریور 92 به بعد) لازم الاجرا است.

معاونت آموزشی وزارت بهداشت این مصوبه را که در پنجاه و یکمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی تصویب شده است به دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ کرد.

همچنین شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی در اصلاحیه ای درباره ماده 12 آیین نامه آموزشی دوره های کاردانی، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته مصوب سال 83 در خصوص اخذ واحد همراه با کارورزی در پنجاه و یکمین جلسه شورا مصوب کرد یک درس تئوری به یک درس تئوری یا عملی تغییر یابد.

به گزارش مهر، پیش از این یک بار در سال 89 شورای عالی برنامه ریزی دانشگاه‌های علوم پزشکی مصوب کرد شرط قبولی در آزمون های جامع علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و پیش کارورزی که از شهریور سال 90 به بعد برگزار شد، کسب حداقل 50 درصد نمره آزمون قرار گیرد.

در حال حاضر با این مصوبه وضعیت کسب نمره دانشجویان علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیش کارورزی به وضعیت سال 89 بازگشت. بر این اساس حدنصاب نمره قبولی برای امتحانات جامع علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیش کارورزی 70 درصد میانگین نمرات 5 درصد افرادی است که بالاترین نمره امتحان را در سطح کشور کسب کرده باشند.اعلام نمرات پزشکی اعلام نمره جدید قبولی در آزمون های جامع علوم پزشکی زمان اعلام نمرات آزمون پزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها