ساخت بیمارستان 400 تختخوابی در دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   23 امرداد 1392-14 August 2013بازدید 696ساخت بیمارستان 400 تختخوابی در دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از ساخت و راه‌اندازی بیمارستان 400 تختخوابی پروفسور سمیعی در سایت لاکان این دانشگاه خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، حسن بهبودی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان هر ساله به مناسبت روز خبرنگار از تلاشگران این عرصه قدردانی می‌کند.

وی افزود: امسال با توجه به مصادف شدن روز خبرنگار با روزهای آخر ماه مبارک رمضان، فرصت قدردانی از این قشر امروز فراهم شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه این استان به دلیل تراکم جمعیتی بالا و محدودیت زمین و مساحت بیماری‌های خاصی را نیز در خود جای داده است، اذعان کرد: همسایگی با دریای خزر نیز در این زمینه نقش دارد.

وی، بیماری‌های خاص گیلان را شامل عفونی، بیماری‌های مشترک دام به انسان و... عنوان کرد و ادامه داد: تراکم جمعیتی می‌تواند برخی از بیماری‌ها را ایجاد کند.

بهبودی، تقویت مرکز بهداشتی درمانی گیلان، ارتقای علمی‌پژوهشی و بازسازی بیمارستانی را از جمله اقدام‌ها در راستای بخش درمان پزشکی استان ذکر کرد.

وی، با ارائه گزارشی از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی گیلان از سال‌های 84 تاکنون، تصریح کرد: جایگزینی تخت‌های بیمارستانی جدید به جای تخت‌های فرسوده از جمله اهداف تیم سلامت دانشگاه علوم پزشکی گیلان از سال 84 بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان، افزایش تعداد دانشجویان از یک‌‌هزار و 793 نفر به چهار هزار و 50 نفر را از دیگر اقدام‌ها بیان کرد.

وی ادامه داد: افزایش تخت‌های بیمارستانی از 2 هزار و 260 تخت در سال 84 به سه هزار و 584 تخت در سال جاری رسیده است.

به گفته بهبودی، تخت‌های ICU نیز از 27 تخت در سال 84 به بیش از 136 تخت در سال جاری رسیده است.

وی آمار تخت‌های CCU را از 54 تخت در سال 84 به 83 تخت در سال جاری ذکر کرد.

این مسئول، خاطرنشان کرد: تعداد مراکز تحقیقاتی در این مدت از هفت مرکز به 23 مرکز و رشته‌های پایه و تخصصی از 28 به 49 رشته رسیده است.

وی، ارتقای شاخص‌های بهداشتی گیلان را شامل کاهش مرگ و میر مادران باردار و کاهش مرگ و میر کودکان زیر پنج و زیر یک سال و تقویت IT دانشگاه در سال‌های مذکور برشمرد.

بهبودی، ارتقای اورژانس بیمارستان‌ها و اورژانس پیش بیمارستانی، توسعه بخش‌های ویژه ICU و CCU در شهرستان‌ها، افزایش تعداد تخت‌های ویژه و ارتقای کیفیت تخت‌های بیمارستانی و... را از اهداف اولیه تیم سلامت دانشگاه علوم پزشکی گیلان از سال 84 تاکنون عنوان کرد.

وی، ارتقای علمی و پژوهشی اعضای هیئت علمی، توسعه رشته‌های دستیاری، داشتن رشته‌های دستیار تخصصی و فوق تخصصی بیش از 12 رشته را از جمله اقدام‌های مهم دانشگاه علوم پزشکی گیلان ذکر کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی از ساخت بیمارستان 400 تختخوابی پروفسور سمیعی در سایت لاکان رشت خبر داد و متذکر شد: این بیمارستان اکنون در سایت دانشگاهی لاکان رشت در حال احداث است.

وی، ایجاد درمان بستر دیلمان سیاهکل را از دیگر برنامه‌های در دست اجرای علوم پزشکی در سال جاری عنوان کرد. 


ساخت بیمارستان در دانشگاه های پزشکی ساخت بیمارستان در دانشگاه بیمارستان پزشکی دانشگاه گیلان

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها