برترین دانشگاه‌ علوم پزشکی کشور در رتبه‌بندی وبومتریک

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   04 شهریور 1392-26 August 2013بازدید 679 برترین دانشگاه‌ علوم پزشکی کشور در رتبه‌بندی وبومتریک


براساس نتایج حاصل از رتبه‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که توسط CSIC، یکی از بزرگترین موسسات پژوهشی اسپانیا منتشر می‌شود، دانشگاه علوم پزشکی تهران همچنان در صدر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور قرار دارد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از  ایسنا، نتایج حاصل از رتبه بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که توسط Cybermetrics Lab، یک گروه پژوهشی متعلق به (Consejo Superior de Investigaciones Científicas) ،(CSIC)، یکی از بزرگترین موسسات پژوهشی اسپانیا با هدف ایجاد انگیزه برای موسسات و محققان برای حضور در وب و انعکاس فعالیت آنها است منتشر شد، دانشگاه علوم پزشکی تهران همچنان در صدر دانشگاه‌های برتر پزشکی کشور قرار دارد.

بنا به گزارش مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از 52 دانشگاه علوم پزشکی کشور، 46 دانشگاه علوم پزشکی و دو دانشگاه شاهد و تربیت مدرس در این رتبه بندی مورد توجه قرار گرفته‌اند.

در این گزارش عنوان شده است که سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، شیراز و اصفهان موفق به کسب سه رتبه برتر این رتبه بندی شده‌اند و دانشگاه‌های علوم پزشکی فسا، خراسان شمالی و ارتش رشد بالای 20 درصد را نسبت به نتایج رتبه بندی ژانویه 2013 نشان داده‌اند.

از 46 دانشگاه علوم پزشکی کشور که در این رتبه بندی لحاظ شده‌اند، 26 درصد این دانشگاه‌ها با افزایش رتبه جهانی در نیمه دوم سال 2013 همراه بوده‌اند و دو دانشگاه علوم پزشکی دزفول و تربت حیدریه نیز در این نیمسال به این جمع پیوسته‌اند.

این دفتر برای تشخیص بهتر وضعیت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مبادرت به تحلیل نتایج رتبه بندی اخیر با نیمه دوم سال 2012 و 2013 کرده اما به منظور ارتقای کیفیت رتبه بندی در نسخه جدید رتبه بندی، معیارها تغییر داده شده‌اند و رتبه بندی شش ماهه بعدی مقایسه دقیق‌تری را بر اساس معیارهای جدید به دست خواهند داد.

با این وجود بیشترین میزان تفاوت رتبه در جهت مثبت مربوط به دانشگاه‌های علوم پزشکی خراسان شمالی، فسا، ارتش، آزاد اسلامی، یاسوج، بابل، تربیت مدرس، جهرم، بقیة الله، شاهد، گیلان و ایلام بوده که دانشگاه‌های علوم پزشکی خراسان شمالی و فسا تفاوت رتبه بیش از 4000 را نشان می‌دهند و بیشترین تفاوت در جهت منفی مربوط به دانشگاه‌های علوم پزشکی شهر کرد و قم بوده است.


برترین دانشگاه علوم پزشکی بهترین دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی برتر

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها