آغاز طراحی سوالات با حضور وزیر بهداشت و مشارکت 700 استاد پزشکی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   09 شهریور 1392-31 August 2013بازدید 500آغاز طراحی سوالات با حضور وزیر بهداشت و مشارکت 700 استاد پزشکی

طراحی سوالات شصتمین آزمون دانشنامه تخصصی و بیست و هفتمین آزمون دانشنامه فوق تخصصی پزشکی با حضور دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در دانشکده پرستاری مامایی شهیدبهشتی آغاز شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار مهر، دکتر بهرام عین اللهی معاون آموزشی وزارت بهداشت و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی کشور با اشاره به اعتباربخشی این آزمون کشوری گفت: آزمون دانشنامه از نظر اعتبار بالاترین آزمون کشوری و ملاکی برای عضویت در هیات علمی دانشگاههای علوم پزشکی کشور محسوب می شود.

دبير شورای آموزش پزشکی و تخصصی كشور افزود: طراحی سوالات امسال از 7 تا 9 شهریور ماه انجام می گیرد و برخلاف سالهای گذشته طراحی سوالات گروههای تخصصی و فوق تخصصی بصورت جداگانه نخواد بود.

وی با اشاره به حضور حدود 13 هزار عضو هیات علمی در دانشگاههای علوم پزشکی که مایل به مشارکت در آزمون دانشنامه هستند، گفت: براساس مصوبه نشست شورای تخصصی آموزش پزشکی، اعضای هیات علمی به انتخاب خود فقط می توانند عضو هیات ممتحنه یک بورد باشند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: امسال حدود 700 نفر از اعضای هیات های ممتحنه بورد تخصصی و فوق تخصصی در طراحی سئوال مشارکت دارند.

وی گفت: شصتمین آزمون دانشنامه تخصصی و بیست و هفتمین آزمون دانشنامه فوق تخصصی پزشکی به طور همزمان 14 شهریورماه برگزار می شود. پذیرفته شدگان آزمون کتبی در آزمون آسکی شرکت خواهند کرد و نتایج نهایی تا پیش از مراسم اختتامیه اعلام می شود و در اين مراسم از نخبگان و نفرات برتر تقدیر به عمل خواهد آمد.

دبير شورای آموزش پزشکی و تخصصی كشور ارزشیابی آزمونها پس از برگزاری با ملاکهای علمی از نظر میزان صحت سوالات، سختی و ضریب دشواری ، درصد پاسخگویی  و...  را ملاکی برای انتخاب اساتید طراح سوال برای آزمون بعدی برشمرد و تاکید کرد: با توجه به این که آزمونها آموزش را تقویت می کنند اعضای هیات های ممتحنه باید سعی کنند طراحی سوالات بیشتر در ارتباط با مشکلات و نیازهای مردم باشد نه مربوط به موارد نادر یا غیر مرتبط به مردم و جامعه ما.

وی افزود: طراحی سوالات این دوره از آزمونها با حضور 433 عضو هیات ممتحنه در گروه تخصصی و 200 عضو هیات ممتحنه در گروه فوق تخصصی انجام می گیرد. در آزمون دوره 27 دانشنامه فوق تخصص 283 نفر داوطلب در کتبی و شفاهی و 261 نفر داوطلب مرحله کتبی داریم که رشته های روماتولوژی کودکان و عفونی کودکان با دو نفر کمترین داوطلب مرحله کتبی و رشته گوارش و کبد بالغان با 38 نفر بیشترین داوطلب را دارند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت افزود: در شصتمین دوره از آزمون دانشنامه تخصصی نیز  3016 داوطلب آزمون کتبی و شفاهی و 2627 داوطلب مرحله کتبی داریم که بیشترین داوطلب مربوط به رشته بیماریهای داخلی با 346 نفر و کمترین داوطلب مربوط به رشته پزشکی ورزشی با 9 نفر است.

وی با اشاره به برگزاری آزمون دانشنامه در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت: این دانشگاه از سال 1382 مسوول برگزاری آزمونهای دانشنامه انتخاب شده است و از آن زمان دانشگاه توانسته است از نظر فضای فيزيكي، امکانات سخت افزاری مناسب و همکاری پرسنل عملکرد موفقی داشته باشد.طراحی سوالات پزشکی روش طراحی سوالات پزشکی طراحی سوالات پزشکی با حضور وزیر بهداشت

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها