راه‌اندازی اولين مرکز يونسکو در دانشگاه علوم‌پزشکی در مشهد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   13 شهریور 1392-04 September 2013بازدید 601راه‌اندازی اولين مرکز يونسکو در دانشگاه علوم‌پزشکی در مشهد

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه علوم پزشکي مشهد از موافقت اولیه برای راه اندازی اولین مرکز یونسکو در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکي مشهد برقرار شده است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر محسن تفقدي با اعلام اين خبر افزود: يونسکو يک سازمان آموزشي، علمي و فرهنگي سازمان ملل است که در 5 بخش آموزشي، علوم‌طبيعي، علوم‌اجتماعي، فرهنگ و ارتباطات اجتماعي فعاليت مي‌کند.

وي با بيان اينکه مقر يونسکو در پاريس است، افزود: هدف اين سازمان، ارتقاء سطح رفاه اجتماعي ملل مختلف است و بر اين اساس از طريق همکاري‌هاي بين‌الملل براي ارتقاء صلح و امنيت در جهان کمک مي‌کند.

دکتر تفقدي، مراکز وابسته به يونسکو و کرسي‌هاي يونسکو را از زيرمجموعه‌هاي اين سازمان برشمرد و اظهار داشت: مراکز و کرسي‌هايي که از يونسکو در ايران وجود دارد، بسيار محدود و بيشتر در وزارتخانه‌هاي نيرو و علوم مستقر است.

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه علوم پزشکي مشهد با اشاره به اين که تاکنون سابقه و تجربه ايجاد چنين مرکزي در زيرمجموعه‌هاي وزارت بهداشت وجود نداشته است، اضافه کرد: به همت مدیریت گروه علوم وفنون نوین دانشکده پزشکی  و بدنبال موافقت دکتر سعید ابادی دبيرکل کميسيون يونسکو در ايران، اين اولين ارتباط با يونسکو در يکي از زيرمجموعه‌هاي وزارت بهداشت است که از سوي دانشگاه علوم‌پزشکي مشهد برقرار شده است.

وي با بيان اينکه براي ايجاد مرکز يونسکو بايد چندين کشور حمايت خود را اعلام کنند، خاطرنشان کرد: در پي برگزاري اولين advanced school در ايران و مشهد از سوي دکتر غيور و دعوت از پروفسور ازي، رییس انجمن بین‌المللی بیوشیمی و بیولوژی مولکولی و استاد ارشد دانشگاه Tufts آمریکا و مشاور يونسکو در همايش سندروم متابوليک، وي نسبت به هرگونه همکاري و حمايت اعلام آمادگي کرد.

دکتر تفقدي با اشاره به برگزاري اولين جلسه هماهنگي براي ايجاد مرکز يونسکو در علوم‌پزشکي مشهد و اخذ موافقت‌هاي اوليه، تأکيد کرد: اين يکي از افتخارات براي علوم‌پزشکي مشهد است که بتواند از نام و برند يونسکو در ارتباطات بين‌المللي خود استفاده کند و به اين ترتيب با انجام مذاکرات اوليه، قرار شده با فعاليت در زمينه ميکروارگانيسم‌ها در تغذيه انساني، اولين مرکز يونسکو در وزارت بهداشت در دانشکده پزشکي مشهد راه‌اندازي شود.

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه علوم پزشکي مشهد گفت: در صورت تصويب اين مرکز از سوي مجمع عمومي يونسکو که پروسه آن بطور معمول يک تا دو سال بطول مي‌انجامد، توان برقراري ارتباطات بين‌الملل در تمامي زمينه‌ها در دانشگاه علوم‌پزشکي مشهد افزايش مي‌يابد و امکان گرفتن سفارش انجام فعاليت‌هاي پژوهشي مختلف در سطح دنيا فراهم و به اين ترتيب علوم‌پزشکي مشهد به عنوان يک عضو همکار يونسکو در ارتقاي صلح و امنيت جهاني شناخته مي‌شود.مرکز يونسکو در دانشگاه علوم‌پزشکی در مشهد مرکز یونسکو در مشهد اولین مرکز یونسکو اولین مرکز یونسکو در ایران

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها