برترین دانشگاه های علوم پزشکی در آزمون دانشنامه پزشکی و دانشگاه تهران در صدر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   21 شهریور 1392-12 September 2013بازدید 1074برترین دانشگاه های علوم پزشکی در آزمون دانشنامه پزشکی و  دانشگاه تهران در صدر

آزمون های دانشنامه پزشکی به عنوان یکی از بالاترین آزمون های کشوری که پذیرفته شدگان در آن به عضویت هیات علمی دانشگاه ها در می آیند، در روزهای گذشته برگزار شد و بررسی برگزیدگان در رشته های تخصصی و فوق تخصصی نشان می دهد که دانشگاه علوم پزشکی تهران در صدر برترین ها است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار مهر، 82 نفر در میان رشته های تخصصی پزشکی به عنوان رتبه های اول تا چهارم اعلام شده اند و در این میان دانشگاه علوم پزشکی تهران بیشترین رتبه های یک را با 8 رتبه اول به دست آورد. پس از آن دانشگاه علوم پزشکی تبریز با 4 رتبه اول و دانشگاه علوم پزشکی ایران با 4 رتبه اول در میان بیشترین رتبه های اول قرار دارند.

در میان دانشگاه های علوم پزشکی که به ترتیب توانسته اند رتبه های برتر اول تا چهارم را کسب کنند، دانشگاه علوم پزشکی تهران با 23 رتبه در صدر کسب رتبه های برتر قرار دارد.

دانشگاه علوم پزشکی ایران 12 رتبه برتر و پس از آن دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 11 رتبه برتر کسب کرده اند که نشان می دهد بیش از نیمی از رتبه های برتر از دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در پایتخت بوده اند.

دانشگاه های علوم پزشکی تبریز  و مشهد هر کدام با 7 رتبه، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با 6 رتبه و دانشگاه علوم پزشکی شیراز با 4 رتبه در رده های بعدی قرار دارند. دانشگاه های علوم پزشکی یزد و گیلان نیز با 3 رتبه در این آزمون جای داشته اند.

برخی از دانشگاه های علوم پزشکی توانسته اند یک تک رتبه در میان برترین ها داشته باشند که از آن جمله می توان به دانشگاه علوم پزشکی مازندران (رتبه یک در رشته جراحی عمومی)، دانشگاه علوم پزشکی اهواز (رتبه یک در رشته جراحی مغز و اعصاب)، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی (رتبه دو در رشته روانپزشکیدانشگاه علوم پزشکی کردستان (رتبه دو در رشته کودکان)، دانشگاه علوم پزشکی بابل (رتبه سه در رشته بیماریهای داخلی) و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان (رتبه چهارم در رشته بیماریهای داخلی) اشاره کرد.

در میان رشته های فوق تخصصی در آزمون دانشنامه 47 نفر به عنوان نفرات برتر اعلام شده اند که در میان دانشگاه های علوم پزشکی در کسب رتبه های اول دانشگاه علوم پزشکی تهران 10 رتبه اول، دانشگاه های علوم پزشکی مشهد و ایران 4 رتبه اول و دانشگاه های علوم پزشکی شیراز و شهید بهشتی 2 رتبه اول را در میان برگزیدگان داشته اند.

در بخش رتبه های برتر اول تا چهارم نیز دانشگاه علوم پزشکی تهران با 22 رتبه، دانشگاه های علوم پزشکی ایران، شیراز و شهید بهشتی با 6 رتبه، دانشگاه علوم پزشکی مشهد با 4 رتبه در میان برترین ها قرار دارند.

در بخش رشته های فوق تخصصی نیز برخی از دانشگاه های علوم پزشکی یک تک رتبه در میان برترین ها داشته اند که از آن جمله می توان به دانشگاه علوم پزشکی مازندران (رتبه یک در رشته گوارش و کبد بالغین)، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان (رتبه یک در رشته طب نوزادی و پیرامون تولد) و دانشگاه علوم پزشکی اهواز (رتبه دو در رشته خون و سرطان کودکان) اشاره کرد.

 فارغ التحصیلان دوره دستیاری رشته های تخصصی و فوق تخصصی پزشکی پس از کسب گواهینامه تحصیلی می توانند در آزمون دانشنامه شرکت کنند و با موفقیت در آن امکان حضور در جمع اعضای هیأت علمی را پیدا می کنند.برترین دانشگاههای علوم پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی برتر دانشگاه های پزشکی برتر کشور

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها