افزایش 25 درصدی درآمد اختصاصی صندوق رفاه وزارت بهداشت و اولویت‌بندی‌های ‌اعطای وام‌ شهریه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   23 شهریور 1392-14 September 2013بازدید 508افزایش 25 درصدی درآمد اختصاصی صندوق رفاه وزارت بهداشت و اولویت‌بندی‌های ‌اعطای وام‌ شهریه

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از افزایش 25 درصدی درآمدهای اختصاصی صندوق رفاه دانشجویان خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر فرهاد جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اینکه صندوق رفاه دانشجویان در سال تحصیلی 92-91 مانند همه دستگاه‌های دولتی با مشکلاتی در بودجه و تامین اعتبارات مواجه بود، اظهارکرد: خوشبختانه با تدابیری که اتخاذ شد، بخشی از این کمبود اعتبارات از محل درآمدهای اختصاصی و سرمایه گذاری‌های قانونی صندوق جبران شد.

وی ادامه داد: با وجود تدابیر اندیشیده شده در سال گذشته صندوق رفاه دانشجویان با مشکلاتی روبرو شد، از جمله اینکه موفق نشدیم به میزانی که تقاضا وجود داشت ،وام‌ها را توزیع کنیم.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با بیان اینکه در سال 91 با برنامه‌ریزی و چاره اندیشی‌هایی که انجام شد فقط وام تحصیلی با کاهش مختصری مواجه شد، تصریح کرد: اما مابقی تسهیلات صندوق مطابق گذشته اعطا شد و علی‌رغم اینکه عدم تخصیص در اعتبارات صندوق قابل توجه بوده است به همه تعهدات نسبت به دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور عمل و همه وام‌ها را توزیع کردیم.

وی با اشاره به افزایش پذیرش دانشجویان در سال‌های گذشته، گفت: تعداد دانشجویان هر سال 15 تا 30 درصد در رشته‌های مختلف افزایش می‌یابد و به همین نسبت نیز متقاضی‌ها اضافه می‌شود، بنابراین هرچه تلاش می‌کنیم و اعتبارات خود را افزایش می‌دهیم، صرف این می‌شود که دانشجویان اضافه را پوشش دهیم که این مسئله توان ما را برای افزایش سقف وام ها کاهش می‌دهد.

جعفری افزود: با وجود مشکلات متعدد در چهار سال گذشته سقف همه وام‌ها رشد خوبی داشته و به طور متوسط 40 تا 50 درصد افزایش داشته است، البته تعداد وام‌گیرنده‌ها نیز افزایش یافته است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت اظهارکرد: از سال 88 تا 91 تعداد افرادی که از این صندوق وام دریافت کردند دو برابر شده است، یعنی حدود 88 هزار مورد وام در سال 88 توزیع شده که در سال 91 به حدود 150 هزار مورد رسیده است که این کار سنگین و قابل توجهی است.

وی تاکید کرد: افزایش توزیع وام در حالی انجام شده است که اعتبارات صندوق طی این دوره در بعضی از سال‌ها نه تنها افزایش نیافته است، بلکه کاهش نیز داشته است به گونه‌ای که علی‌رغم کاهش اعتبارات این صندوق در بودجه کشور هم تعداد وام‌ها و هم سقف هر یک از وام‌هایی که توزیع می‌شود، افزایش یافته است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در خصوص اولویت‌بندی اعطای وام‌ شهریه، اظهارکرد: در درجه اول به دانشجویان دوره شبانه متقاضی دریافت وام‌ شهریه، وام پرداخت می‌شود و بعد از آن اولویت‌بندی خاصی نداریم و دانشجویان روزانه و واحدهای بین‌الملل از وام شهریه بهره مند می‌شوند.

جعفری با اشاره به افزایش 25 درصدی درآمدهای اختصاصی صندوق رفاه دانشجویان، گفت: درآمدهایی اختصاصی را صندوق از فعالیت‌های سرمایه گذاری و فعالیت‌هایی که در حوزه بازپرداخت اقساط صورت می‌گیرد به دست می‌آورد، ضمن اینکه صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در حوزه‌های گردشگری و تجارت الکترونیک نیز فعالیت‌های بسیار مناسبی دارد.


درآمد اختصاصی صندوق رفاه وزارت بهداشت اولویت‌بندی‌های ‌اعطای وام‌ شهریه وام شهریه وزات بهداشت

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها