حذف رسم جزوه‌خوانی برای دوره علوم‌پایه دانشجویان دکترای حرفه‌ای

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   25 شهریور 1392-16 September 2013بازدید 972حذف رسم جزوه‌خوانی برای دوره علوم‌پایه دانشجویان دکترای حرفه‌ای

رییس واحد بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی یزد از افتتاح آزمایشگاه مرکزی جهت استفاده دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری خبر داد.

دکتر محمدحسن شیخ‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ‌درباره افزایش امکانات دانشگاه در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، اظهارکرد: با توجه به افزایش ظرفیت پذیرفته‌شدگان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری امکانات دانشگاه ارتقا یافته است، به همین منظور یک آزمایشگاه مرکزی با امکانات آموزشی کامل جهت استفاده دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری در آغاز سال تحصیلی افتتاح می‌شود.

وی افزود: این ساختمان در پردیس بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی یزد قرار دارد و تنها برای استفاده دانشجویان این مقاطع است و دانشجویان مقطع علوم پایه از امکانات آزمایشگاه قبلی استفاده می‌کنند.

وی درباره افزایش ظرفیت دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در این واحد دانشگاهی، تصریح کرد: ظرفیت پذیرفته‌شدگان در این مقاطع به طور متوسط حدود 30 درصد اضافه شده است که این میزان در هر رشته متفاوت است، به عبارتی دیگر برای هر رشته‌ در این مقاطع 10 نفر در نظر گرفته شده است.

به گفته شیخ‌ها این میزان افزایش ظرفیت متناسب با افزایش امکانات و اساتید انجام شده است، همچنین در این راستا به تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه نیز در سال تحصیلی پیش رو افزوده شده است.

وی درباره ارتقای رشته‌های مختلف در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، خاطرنشان کرد: در مقطع دکتری تخصصی چند رشته از جمله آموزش بهداشت، بهداشت محیط، بیوشیمی و پزشکی ملکولی در جهت ارتقای سطح آموزشی اضافه شده است، علاوه بر آن در مقطع کارشناسی ارشد، رشته پرستاری مراقبت‌های ویژه از سال جدید در دانشگاه بین‌المللی یزد تدریس خواهد شد.

الزام شرکت استادان در کارگاه‌های طرح درس

رییس واحد بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی یزد درباره برنامه‌های آموزشی سال تحصیلی جدید، تصریح کرد: کلیه استادان دانشگاه در سال تحصیلی جدید ملزم به شرکت در کارگاه‌های طرح درس هستند، این کارگاه‌ها با این هدف برگزار می‌شود که دانشجویان علوم پایه در تمامی رشته‌ها اعم از پزشکی،‌ دندانپزشکی و داروسازی با استفاده از رفرنس‌هایی واحدی که اساتید معرفی می‌کنند در امتحانات پایانی شرکت کنند و رسم جزوه خوانی سال‌های گذشته دیگر انجام نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه بر این اساس سوالات امتحانی تنها از کتاب‌های معرفی شده طرح می‌شود، خاطرنشان کرد: بر اساس این طرح دانشجویان دیگر ملزم به خواندن جزوه نیستند، بنابراین مزیت استفاده از کتاب‌های مرجع این است که استانداردهای مشخص رعایت شوند و با توجه به اینکه این دانشجویان در آینده در آزمون‌های سراسری شرکت خواهند کرد در دوره تحصیل نیز از همان منابع آزمون‌های سراسری استفاده کرده و با مطالب آن آشنا می‌شوند، در واقع نوعی یکسان سازی در آموزش علوم پزشکی انجام می‌شود.

شیخ‌ها تصریح کرد: البته بخشی از نمره پایانی به نمره‌های کلاسی اختصاص دارد که در این بخش استاد می‌تواند به طور مستقیم درباره دانشجو اعمال نظر کند.

وی با بیان اینکه در کارگاه‌هایی که از اول مهر برگزار می‌شود این نحوه تدریس به استادان یادآوری می‌شود، اظهارکرد: همچنین در جلساتی، دانشجویان با واحدهای درسی و کتاب‌های مرتبط با این واحدها آشنا می‌شوند، البته این نحوه آموزش تنها برای دانشجویان علوم پایه اعمال می‌شود و اساتید در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری با توجه به تخصصی‌تر شدن مطالب می‌توانند به تدریس جزوات خود بپردازند.

شیخ‌ها درباره نحوه پذیرش دانشجویان انتقالی نیز، اضافه کرد: 10 درصد ظرفیت پذیرش دانشگاه به پذیرش دانشجویان انتقالی از خارج از کشور اختصاص داده شده است، البته با توجه به تعداد زیاد متقاضیان، دانشگاه از آنها آزمون می‌گیرد تا سطح علمی این دانشجویان سنجیده شود.

رییس واحد بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی یزد با تاکید بر اینکه برای پذیرش دانشجویان انتقالی امکانات کافی وجود دارد، اظهارکرد: امکانات دانشگاه یزد با توجه به اینکه در سال تحصیلی پیش رو در مقطع کارشناسی هیچ افزایش ظرفیتی انجام نشده است و در این مقطع تنها 25 تا 35 دانشجو می‌پذیریم، مناسب، کافی و همچنین مورد تایید وزارت بهداشت است.


حذف رسم جزوه‌خوانی رسم جزوه خوانی رسم جزوه خوانی در پزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها