مسیر پزشکان عمومی برای دستیابی به تخصص طب سنتی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   01 مهر 1392-23 September 2013بازدید 543مسیر پزشکان عمومی برای دستیابی به تخصص طب سنتی

رییس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: حدود 300 دانشجوی دوره تخصصی طب سنتی در دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول تحصیل هستند که با گذشتن از آزمون‌های سخت اولیه وارد این مرحله شده‌اند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر محمدرضا شمس اردکانی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به پذیرش دانشجوی طب سنتی در این دانشگاه از سال 86، گفت: طی مذاکراتی که با دانشگاه شاهد و شهید بهشتی انجام شده بود، مقرر شد که همه دانشجویانی که در این مراکز ثبت‌نام می کنند در دانشگاه علوم‌پزشکی تهران مشغول به تحصیل شوند، به همین منوال بعد هم که دانشکده‌های دیگری در سراسر کشور تاسیس شد به علت نبود منابع کافی و امکانات آموزشی مناسب و همچنین تعداد اندک استادان این اتفاق افتاد و تمامی دانشجویان این رشته در دانشکده طب سنتی این دانشگاه تحصیل کردند.

وی ادامه داد: به تدریج با فارغ‌التحصیل شدن این دانشجویان و بازگشت آنها به دانشگاه‌های خود همچون شاهد، شهید بهشتی و دانشگاه یزد این مراکز مشغول ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی شدند و هم اکنون به توفیقات خوبی در این زمینه دست یافته‌اند.

شمس اردکانی با اشاره به اینکه حدود 300 دانشجوی دوره تخصصی طب سنتی در دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول به تحصیل هستند، تصریح کرد: تاکنون حدود 50 فارغ‌التحصیل از دانشکده‌های مختلف طب سنتی داریم.

وی افزود: افرادی که وارد دوره‌های تخصصی طب سنتی می‌شوند همگی پزشکان عمومی هستند که موفق به عبور از سد آزمون کتبی و شفاهی اولیه ورودی به این رشته شده‌اند، بنابراین پذیرش آنها نسبتا سخت است و فارغ‌التحصیلان برجسته انتخاب می‌شوند. همچنین این افراد در طول دوران تحصیل نیز با مشقاتی برای آشنایی با مسائل مختلف آموزشی، پژوهشی و خدماتی روبرو هستند. بنابراین از آنجایی که آنان از قبل پزشک بوده‌اند و مجوز طبابت دارند، می‌توانند با استفاده از مبانی طب سنتی این کار را انجام دهند.

رییس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان گفت: به رغم اینکه ساعات پذیرش مراکز طب سنتی مربوط به دانشگاه علوم پزشکی محدود است و کلینیک‌های دیگری نیز غیر از آنها مشغول ارائه خدمات در این زمینه هستند، اما استقبال مردم از این شیوه درمانی تا کنون بسیار خوب بوده است. به گونه‌ای که گاهی مواقع وقت‌های طولانی و حتی چندماهه برای دسترسی به خدمات طب سنتی مشاهده می‌شود و ما امیدواریم بتوانیم پاسخگوی نیاز مردم در این زمینه باشیم.


دستیابی به تخصص طب سنتی چگونگی دستیابی به تخصص طب سنتی طب سنتی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها