دانشجویان پرستاری نگران‌ آینده شغلیشان اند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   05 مهر 1392-27 September 2013بازدید 1225دانشجویان پرستاری نگران‌ آینده شغلیشان اند

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص مهم‌ترین مشکلات دانشجویان رشته پرستاری، گفت: نبود انگیزه کافی در میان دانشجویان پرستاری و عدم ایجاد رغبت از سوی استادان برای این دانشجویان از مهم‌ترین مشکلات دانشجویان رشته پرستاری است.


به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سهیلا دسجودی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، به موضوع فشار شغلی پرستاران اشاره کرد و گفت: با توجه به فشار شغلی وارده به پرستاران و تعدد شیفت‌های کاری حتی در روزهای تعطیل، این مساله موجب سلب آرامش و فرسایش جسمی به خصوص پرستاران زن خواهد شد، بنابراین مسوولین باید درصدد کاهش ساعت کاری و افزایش نیروهای پرستار در مراکز درمانی باشند.

وی با بیان اینکه دانشجویان رشته پرستاری دارای افق دید نگران کننده‌ای نسبت به آینده شغلی خود هستند، افزود: سیستم پرستاری با فعالیت‌های بسیار طاقت فرسا و سخت همراه است، همچنین جامعه پرستاران از حقوق، مزایا، آسایش و آرامش شغلی در سطح پایینی برخوردار هستند.

وی به اقدامات مهم از سوی نظام پرستاری به منظور حمایت از جامعه پرستاران اشاره و خاطرنشان کرد: سال‌های متمادی، نظام پرستاری درصدد احقاق حقوق جامعه پرستاران، از جمله تنزل ساعت کاری و برخورداری از حمایت بیشتر مسوولین بوده، که خوشبختانه تلاش‌های این نظام تا حدودی موفقیت آمیز بوده است.

وی افزود: با توجه به فعالیت‌های تیمی و گروهی پرستاران و پزشکان سیستم درمانی بیمارستان‌ها در کنار یکدیگر، تصور پرستاران به ایفای بیشترین نقش در بهبود بیماران و در کنار آن برخورداری از حقوق و مزایای کمتر نسبت به طبقات بالاتر موجب افزایش توقعات و انتظارات در میان جامعه پرستاران، سرخوردگی دانشجویان و انصراف آنان از ادامه تحصیل و فعالیتشان می‌شود.

دسجودی در پایان به موضوع فشار شغلی پرستاران اشاره کرد و گفت: با توجه به فشار شغلی وارده به پرستاران و تعدد شیفت‌های کاری حتی در روزهای تعطیل، این مساله موجب سلب آرامش و فرسایش جسمی به خصوص پرستاران زن خواهد شد، بنابراین مسوولین باید درصدد کاهش ساعت کاری و افزایش نیروهای پرستار در مراکز درمانی باشند.


رشته های پرستاری مزایای رشته های پرستاری مزایای و معایب رشته های پرستاری

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها