محدودیت پذیرش دانشجوی مهمان از سایر شهرها به دانشگاه علوم‌پزشکی تهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   15 مهر 1392-07 October 2013بازدید 551محدودیت پذیرش دانشجوی مهمان از سایر شهرها به دانشگاه علوم‌پزشکی تهران 

یک عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر لزوم کاربردی بودن آموزش‌های ارائه شده به دانشجویان، گفت: از آنجا که سطح توقع، میزان آشنایی و انطباق افراد پذیرش شده از نقاط دوردست کشور با شیوه آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران متفاوت است، بنابراین این افراد ممکن است احساس کنند که اساتید سخت گیر هستند.

دکتر هایده نکته‌دان در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه هرساله رتبه علمی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تهران نسبت به سال گذشته ارتقا می‌یابد، تصریح کرد: گسترش شعبات متعدد، رشته‌های جدید و ایجاد پردیس‌های بین امللی همگی از جمله موفقیت‌های این دانشگاه محسوب می‌شود که نیازمند زمان، هزینه و تلاش فراوانی بوده است.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه خدمات ارائه شده در دانشگاه علوم پزشکی تهران به سوی تخصصی‌تر شدن هرچه بیشتر پیش می‌رود، اظهار داشت: این دانشگاه با اهمیت ویژه‌ای که برای پژوهش قائل است بر روی این حوزه همت زیادی گماشته و تا کنون نیز به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته است، اما با توجه به تعداد بالای دانشجویان در سال‌های اخیر، بعد آموزشی در این دانشگاه با کمی مشکل موجه شده است. زمانی بود که تعداد محدودی دانشجوی مقطع کارشناسی پذیرفته می‌شد و استادان با فراغ بال و فرصت بیشتری می‌توانستند به این افراد خدمت رسانی کرده و آموزش دهند.

وی افزود:: حجم بالای دانشجوی پذیرفته شده بیش از ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی تهران و کار زیاد ممکن است آموزش را فدای پژوهش کند، اما باید به خاطر داشت انجام پژوهش‌های مرتبط با خدمات آموزشی که موجب ارتقای سطح آموزش و بکارگیری شیوه‌های جدید و کاربردی در این زمینه می‌شود، بسیار موثر خواهد بود.

وی با اشاره به لزوم کاربردی بودن آموزش‌های ارائه شده به دانشجویان، گفت: زمانی که فارغ التحصیل دانشگاه وارد محیط کار می‌شود، باید دارای میزان آزمایش و خطای کمی باشد، به گونه‌ای که باید دانسته‌هایش کاربردی بوده و برای به اجرا درآوردن قابل اعتماد باشد.

وی ادامه داد: به نظر می رسد در فضاهای کاری، اینکه فرد دانش آموخته چه مرکزی است بسیار اهمیت دارد، بنابراین باید حدود و ظرفیت پذیرفتن دانشجویان مهمان در دانشگاه علوم پزشکی تهران حفظ شود، چرا که بالطبع سطح توقع، میزان آشنایی و انطباق افراد پذیرش شده از نقاط دوردست کشور با شیوه آموزشی این دانشگاه، نسبت به کسی که از ابتدا در این مرکز تحصیل کرده است، متفاوت خواهد بود.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: این افراد ممکن است به علت عدم آشنایی با سیستم آموزش در دانشگاه علوم پزشکی تهران احساس کنند که اساتید سخت‌گیر هستند. همچنین به اعتقاد بنده اگر هر شخص در شهر خود از امتیاز قبول شدن بیشتری برخوردار باشد، دانشجویان در هنگام تحصیل با دغدغه‌های کمتری همچون مشکل یافتن خوابگاه یا دور شدن از خانواده مواجه خواهند شد، چرا که این موارد همگی بر روند مطالعه آنها تاثیرگذار است.

نکته دان در پایان به خستگی اساتید ناشی از حجم و فشار زیاد کار اشاره کرد و گفت: بروز این مساله از جمله عوارض تعداد بالای دانشجویان پذیرفته شده خواهد بود، چون اساتید ساعت کاری مشخصی ندارند و شب بیداری‌ها لازمه شغلشان به شمار می‌رود، بنابراین حجم زیاد کار علاوه بر تاثیر منفی که در برخورد با دانشجویان و کیفیت آموزش ارائه شده از سوی آنها به دنبال دارد، باعث می‌شود این افراد از خود و ساعاتی که باید برای خانواده خود اختصاص دهد مایه بگذارند.


پذیرش دانشجوی مهمان پذیرش دانشجوی مهمان در دانشگاه ها پذیرش دانشجوی مهمان در دانشگاه های پزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها