شرايط شرکت در آزمون پذيرش دستيار دندانپزشکی 93

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   20 مهر 1392-12 October 2013بازدید 742شرايط شرکت در آزمون پذيرش دستيار دندانپزشکی 93


رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي با اشاره به جدول زمانبندي بيست‌وهشتمين دوره آزمون پذيرش دستيار در رشته‌هاي تخصصي دندانپزشکي 93، از ثبت‌نام اين دوره از آزمون در اسفند ماه 92 خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر غلامرضا حسن‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،‌ با اشاره به آغاز ثبت‌نام آزمون دستياري دندانپزشکي 93 از طريق سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي به نشاني http://sanjeshp.ir، گفت: آزمون دستياري دندانپزشکي در تيرماه سال 1393 برگزار خواهد شد.

وي با بيان اينکه کليه داوطلبان جهت شرکت در آزمون دستياري دندانپزشکي علاوه بر دارا بودن شرايط کلي، بايد نسبت به ارائه يکي از گواهي‌هاي لازم اقدام کرده تا مجاز به شرکت در آزمون شوند، اظهارکرد: داوطلبان متاهل و يا واجد شرايط آيين‌نامه استعدادهاي درخشان فقط يکبار (يا در دوره دانشجويي و يا پس از فراغت از تحصيل) با استفاده از قانون تسهيلات ازدواج جوانان ايراني و آيين‌نامه تسهيل ادامه تحصيل استعدادهاي درخشان مي‌توانند قبل از انجام خدمت سربازي و يا خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پيراپزشکان و بدون دارا بودن دو سال سابقه خدمت مذکور در آزمون دستياري شرکت کنند.

وي با بيان اينکه دانشجويان سال آخر (متاهل و يا استعداد درخشان) در صورت ارائه گواهي فراغت از تحصيل تا 15 شهريور ماه 93 مجاز به شرکت در آزمون سال 1393 هستند، تصريح کرد: داوطلبان در صورت خاتمه خدمات درماني حداکثر تا 31 شهريور ماه سال دوم پس از فراغت از تحصيل و ارايه تاييديه از دانشگاه استان محل خدمت مي‌توانند در آزمون مربوطه شرکت کنند.

حسن زاده افزود: کليه فارغ‌التحصيلاني که از سهميه استاني در دوره دندانپزشکي عمومي استفاده کرده‌اند و طرح نيروي انساني را به پايان رسانيده‌ و يا معاف از طرح شده‌اند، ملزم به ارائه گواهي اشتغال در استان محل تعهد خود (از دانشگاه محل خدمت) هستند.

وي ادامه داد: اين گروه پس از فراغت از تحصيل (با مدرک تخصص) ملزم به انجام تعهدات استاني خود در استان مربوطه خواهند بود، حتي اگر در سهميه آزاد (با پرداخت شهريه) قبول شوند تعهدات استاني به قوت خود باقي است.

حسن‌زاده با بيان اينکه کليه داوطلبان بومي که تمايل به استفاده از پذيرش سهميه بومي (تعهد خاص) دارند موظف به تکميل فرم مربوط به بومي بودن در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي استان مورد تعهد هستند، تصريح کرد: کليه استفاده کنندگان از سهميه‌ها (پذيرش بومي، رزمنده و ...) بايد مدارک مربوط به سهميه و نوع پذيرش را قبل از ثبت‌نام آماده کنند به گونه‌اي که در زمان مقرر قادر به ارائه مدارک ياد شده باشند.


آزمون پذيرش دستيار دندانپزشکی 93 آزمان و شرایط شرکت در آزمون دندانپزشکی آزمون دندانپزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها