اصلاح نسبت "استاد به دانشجو" در مقاطع مختلف دانشگاه های علوم‌پزشکی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   20 مهر 1392-12 October 2013بازدید 740اصلاح نسبت "استاد به دانشجو" در مقاطع مختلف دانشگاه های علوم‌پزشکی

رییس مرکز جذب هیات علمی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه با توجه به تغییر دولت، هنوز مجوز جذب هیات علمی صادر نشده است، تصریح کرد: نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه‌های تحت نظارت وزارت بهداشت از سایر دانشگاه‌ها مناسب‌تر است.

دکتر محسنی بندپی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه با توجه به بحث استقلال دانشگاه‌ها بحث پذیرش اعضای هیات علمی به دانشگاه‌ها واگذار شده است، خاطر نشان کرد: برای جذب اعضای هیات علمی صلاحیت علمی و عمومی متقاضیان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: صلاحیت علمی افراد براساس رزومه و سوابق کاری وی و مقالات استاد در زمینه مرتبط بررسی می‌شود و پس از انتخاب استاد از سوی دانشگاه وزارت بهداشت عضو جدید هیات علمی را تایید نهایی می‌کند.

رییس مرکز جذب هیات علمی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه شاخص نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه‌های علوم پزشکی نسبت به دانشگاه‌های وزارت علوم و دانشگاه‌های آزاد مناسب‌تر است، تصریح کرد: وزارت بهداشت به منظور حرکت در راستای برنامه پنجم توسعه این نسبت را به 11 به یک رسانده است.

محسنی با اشاره به افزایش تعداد دانشجوی تحصیلات تکمیلی در برنامه پنجم توسعه، اظهار کرد: در نظر داریم نسبت استاد به دانشجو را در این دوره ارتقا دهیم که براساس آن برای هر دو دانشجوی دکترای تخصصی، یک عضو هیات علمی؛ برای هر شش دانشجوی کارشناسی ارشد، یک استاد و برای هر 10 یا 12 دانشجوی کارشناسی نیز یک استاد در نظر گرفته خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه براساس ارتقاء این شاخص، 3500 عضو هیات علمی به طور کلی در دانشگاه‌ها حضور خواهند داشت، اظهار کرد: در راستای برنامه پنجم توسعه و در صورت صدور مجوز، این شاخص‌ها عملی می‌شود.


اصلاح نسبت استاد به دانشجو نسبت استاد به دانشجو اصلاح نسبت استاد به دانشجو در دانشگاههای علوم پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها