تجمع دانشجویان مقابل وزارت بهداشت در اعتراض به آزمون جامع

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   28 مهر 1392-20 October 2013بازدید 1389تجمع دانشجویان مقابل وزارت بهداشت در اعتراض به آزمون جامعجمعي از دانشجويان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي کشور صبح امروز در اعتراض به روند برگزاري آزمون‌هاي جامع، علوم پایه و پیش کارورزی در مقابل وزارت بهداشت تجمع كردند.

به گزارش خبرنگار مهر، جمعي از دانشجويان دانشگاه هاي علوم پزشكي امروز در اعتراض به روند برگزاري آزمون هاي جامع علوم پايه و پيش كارورزی رشته هاي پزشكي، دندانپزشكي و دارو سازي با حضور مقابل اين وزارتخانه اعتراض خود را اعلام كردند.

اعتراض این دانشجويان بر روند برگزاري آزمون و نحوه طراحي سوالات است، دانشجویان معترض معتقد هستند برخي از ارفاقات كه در دوره هاي گذشته به شركت كنندگان در اين آزمون اختصاص مي يافت، در اين آزمون وجود نداشته و همچنین برخی از سئوالات اشتباه طراحی شده که اگر نمره این سئوال ها به دانشجویان اختصاص داده شود آنها پذیرفته خواهند شد.

یکی از دانشجویان معترض در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: مشکل اساسی ما این است نمره آزمون های جامع علوم پایه و پیش کارورزی از یک استاندارد مشخص برخوردار نیست در هر دوره این حد نصاب نمره تغییر می کند و معیار نمره دهی مشخص نیست.

وی افزود: برخی از سوال هایی که در آزمون آمده بود اشکال داشت و درخواست ما این است که مسئولان نسبت به این سئوال ها ترتیب اثر دهند اگر نمره این سئوال ها لحاظ شود بیشتر دانشجویان دراین آزمون ها پذیرفته می شود.

این دانشجوی پزشکی افزود: اعتراض‌ها بعد از برگزاری آزمون یعنی شهریورماه آغاز شده است ولی تا کنون هیچ یک از مسئولان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به این مساله توجه نکرده و ترتیب اثری نداده اند.تجمع دانشجویان مقابل وزارت بهداشت اعتراض به آزمون جامع

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها