دانشکده داروسازی علوم پزشکی مشهد در رده برتر دانشگاه‌های دنیا

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   01 آبان 1392-23 October 2013بازدید 905دانشکده داروسازی علوم پزشکی مشهد در رده برتر دانشگاه‌های دنیا

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بسیاری از دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد مانند دانشکده داروسازی جزو دانشکده‌های برتر جهان هستند.به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، محمود شبستری امشب با حضور در جمع دانشجویان و اساتید و کارکنان دانشکده پیراپزشکی و توانبخشی مشهد اظهار کرد: یکی از بهترین کارهایی که باید انجام دهیم، تجمیع دانشکده‌هاست و این مهم از اهداف اسناد است که تمامی دانشکده‌ها به پردیس منتقل شوند و در نخستین اقدام کلاس‌های درس دانشکده پیراپزشکی و توانبخشی را در هفته آینده منتقل می‌کنیم،وی افزود: انتقال آزمایشگاه‌ها با درایت بیشتر و در شرایط ایده‌آل بتدریج انجام می‌شود و تمهیدات لازم در این باره اتخاذ شده تا اختلالی ایجاد نشود.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: پردیس دانشگاه حدود 100 هکتار است و بدلیل این که دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد تمایلی به رفتن به پردیس نشان نداده، دانشگاه فردوسی خیلی از زمین‌ها را تصاحب کرد، در حالی که زمین‌های بایر پردیس متعلق به علوم‌پزشکی است.

وی از دانشجویان درخواست کرد با هم‌افزایی بیشتر، مسئولان دانشکده را در راستای این انتقال یاری رسانند و تلاش کنند به علم منجر به محصول که مشکلات مردم را حل می‌کند، برسیم.

 شبستری با بیان این که دانشکده پیراپزشکی در چهار سال گذشته از هر نظر رشد چشمگیری داشته است اظهار کرد: دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد در راستای افق دانشگاه برترین در حوزه جهان اسلام در این 4سال قدم‌های بسیار بزرگی برداشته، بطوری که عیدغدیرخم سال گذشته، به جمع یک درصد دانشگاه‌های برتر جهان پیوستیم و با این که پایش‌ها هر دو ماه تکرار می‌شود، همچنان در این رنکینگ قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: رتبه‌بندی‌های انجام شده در حوزه تولید علم بیانگر آن است که دانشکده دندانپزشکی در دنیا رتبه 230، داروسازی جزو رتبه‌های اول را به خود اختصاص داده و علوم‌آزمایشگاهی حتی به رتبه سوم دنیا هم رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد با اشاره به گسترش رشته‌ها و تحصیلات تکمیلی و برقراری ارتباط برای رشته‌های بین‌رشته‌ای با دانشگاه فردوسی، گفت: در همین رابطه رشته موضوعی ریاضی پزشکی راه‌اندازی شده است و در حال حاضر با این دانشگاه تعامل داریم.

دکتر شبستری با تأکید بر این که روند حرکتی ما به سمت رشته‌های تحصیلات تکمیلی است، اظهار کرد: تا پایان برنامه پنجم توسعه باید تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی ما به 30درصد کل دانشجویان برسد تا یک دانشگاه مطلوب محسوب شود، در حالی که در حال حاضر آمار تحصیلات تکمیلی ما نزدیک به 40درصد است و 4سال پیش که مسئولیت دانشگاه را پذیرفتیم، حدود 23درصد بود.


برترین دانشگاهها بهترین دانشگاه های جهان دانشگاه های برتر جهان

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها