راه‌اندازی دانشکده طب سنتی در دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   04 آبان 1392-26 October 2013بازدید 882راه‌اندازی دانشکده طب سنتی در دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاهمعاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه از تاسیس دانشکده طب سنتی در سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر سیاوش وزیری در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه از اسفند ماه سال 1391 دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در جمع دانشگاه‌های تیپ یک کشور قرار گرفته است، تعداد دانشجویان این دانشگاه را 4065 نفر اعلام کرد و اظهار داشت: از این تعداد 2480 نفر دختر و 1585 نفر پسر هستند.

به گفته وی از این تعداد 153 نفر در مقطع کاردانی، 548 نفر در مقطع کارشناسی ناپیوسته، 1504 نفر در مقطع کارشناسی پیوسته، 242 نفر در مقطع کارشناسی ارشد، 1278 نفر در مقطع دکترای عمومی، 10 نفر در مقطع دکترای تخصصی، 328 نفر در مقطع تخصص و دو نفر در مقطع فوق تخصص این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

وی افزود: همچنین در حال حاضر 282 نفر به عنوان عضو هیات علمی در شش دانشکده و هفت مرکز آموزشی درمانی این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند.

وی بیماری‌های اعصاب، روانپزشکی، بیماری‌های قلب و عروق، آسیب‌شناسی، رادیولوژی، جراحی کلیه و مجاری ادراری، جراحی عمومی، بیماری‌های کودکان، بیماری‌های زنان و زایمان، بیماری‌های داخلی، بیهوشی، بیماری‌های عفونی و گرمسیری و جراحی مغز و اعصاب را از جمله تخصص‌های تدریس شده در این دانشگاه عنوان کرد.

وزیری با بیان اینکه رشته‌های فوق تخصص کلیه کودکان و جراحی قلب و عروق در این دانشگاه تدریس می‌شود، اظهار کرد: همچنین رشته‌های فارماکوژنتیک، بیوشیمی گرایش سلولی و مولکولی، علوم دارویی، باروری و ناباروری، بیولوژی پزشکی و سلامت جنسی خانواده از جمله رشته‌های موجود در این دانشگاه در مقطع PHD است.

به گفته معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه نیز رشته‌های میکروب شناسی، بیوشیمی بالینی، علوم تشریحی، پرستاری مراقبت‌های ویژه، بهداشت محیط، ایمنولوژی، فیزیک پزشکی، مهندسی پزشکی، روانشناسی بالینی، آمار زیستی، مشاوره مامایی و اپیدمیولوژی تدریس می‌شوند.

وی با اشاره به برنامه‌های سال 92 و 93 این دانشگاه از تاسیس دانشکده طب سنتی، راه‌اندازی رشته PHD بیولوژی تولید مثل، علوم تشریح بیوشیمی بالینی، راه‌اندازی رشته‌های کارشناسی ارشد تغذیه، سم شناسی، آموزش بهداشت و هماتولوژی و نیز رشته‌های کارشناسی فیزیوتراپی، فناوری و اطلاعات سلامت خبر داد.

به گفته وزیری گسترش رشته‌های شعبه بین‌الملل، راه‌اندازی دانشکده پرستاری سنقر، دانشکده بهداشت جوانرود، مجوز پذیرش رشته دستیاری طب اورژانس، پوست، فوق تخصصی قلب، چشم و نوزادان و نیز با توجه به قطب علمی پزشکی جامعه نگر کشور، گسترش درمانگاه‌های جامعه نگر به دو درمانگاه تا پایان سال جاری و چهار درمانگاه تا پایان سال 93 را از دیگر برنامه‌های در دستور کار این دانشگاه در سال جاری و سال آینده عنوان کرد. a


راه اندازی رشته طب سنتی دانشگاه کرمانشاه طب سنتی در دانشگاه رشته طب سنتی در دانشگاه

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها