بدهی سازمان بیمه سلامت به بیمارستان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   14 آبان 1392-05 November 2013بازدید 492 بدهی سازمان بیمه سلامت به بیمارستان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از:
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه پرداخت حق بیمه از پنج به هفت درصد و حذف سقف دو برابری در پرداخت حق بیمه و نیز مشخص شدن تعهدات بیمه پایه را تنها راهکار ادغام سازمان‌های بیمه‌گر در سازمان بیمه سلامت ایران دانست و گفت: پس از این سه اتفاق باید انتظار ادغام را داشته باشیم، چراکه تنها در این صورت است که بیمه‌ها به ادغام تمایل می‌یابند.


به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در مراسم معارفه خود به عنوان مدیرعامل جدید سازمان بیمه سلامت ایران که با حضور وزیر رفاه، روسای کمیسیون اجتماعی و بهداشت مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل اسبق سازمان بیمه سلامت، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، رئیس سازمان نظام پزشکی و جمعی از نمایندگان مجلس برگزار شد، با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت ایران 700 میلیارد تومان به دانشگاه‌ها و بیمارستان‌های علوم پزشکی بدهکار است گفت: یکی از اولویت‌هایمان را باید در جهت تسویه بدهی‌های سازمان قرار دهیم.

ایران از نظر شاخص‌های درمانی رتبه مناسبی ندارد

وی اولین مشکل در نظام سلامت را بی‌عدالتی دانست و اظهار کرد: این بی‌عدالتی مربوط به هزینه‌های کمرشکنی است که مردم زیر بار آن قد خم کرده‌اند و تنها راهکار داشتن بیمه سلامت موثر است؛ هرچند کشورمان از نظر شاخص‌های درمانی دارای رتبه مناسبی نیست.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: در موضوع شاخص‌های سلامت، کشورمان دارای رتبه 112 است و باید در این خصوص تنگناها و محدودیت‌های موجود را برداریم و در جهت ارتقاء این رتبه گام برداریم.

بندپی، میزان موفقیت‌های دولت‌ها را در صرف مسائل سلامت ندانست و اظهار کرد: عدالت و دسترسی برابر به خدمت بهداشتی درمانی و بهبود اوضاع رفاه عمومی جامعه از جمله ملاک‌های موفقیت هر دولتی است و هرچند مرگ و میر مادران را در هر 100 هزار تولد زنده کاهش داده‌ایم و نیز مرگ و میر کودکان زیر پنج سال را به پایین‌ترین حد خود رسانده‌ایم، اما همچنان در موضوع شاخص‌های سلامت وضعیت مناسبی نداریم.

فشار هزینه‌های فلاکت بار درمان

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه در سال 87 براساس حساب‌های سلامت، سه درصد جامعه روستایی و دو درصد جامعه شهری دچار هزینه‌های فلاکت‌بار در درمان شده‌اند، گفت: در حال حاضر نیز باید بگویم که 7.4 درصد روستاییان و 4.5 درصد جامعه شهری و به طور میانگین 5.3 درصد افراد جامعه به طور فرو غلطیدن زیر بار هزینه‌های فلاکت بار نظام سلامت قرار دارند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با تاکید بر اینکه بای سهم مردم در هزینه‌های درمانی به 30 درصد کاهش یابد گفت: این در حالی است که برای دستیابی به این رقم باید سهم منابع بیمه‌ای به 50 درصد افزایش یابد.

بندپی عدالت محوری، رفع همپوشانی بیمه‌ای، اجرای نظام ارجاع و پزشک خانواده، کاهش پرداخت از جیب مردم و نیز پوشش افراد حاشیه نشینی که از هیچ پوشش بیمه‌ای برخوردار نیستند را از اولویت‌های سازمان بیمه سلامت ایران دانست.

وی اوج تکامل ساختار بیمه‌ای را در قالب قانون برنامه پنجم دانست و گفت: طراحی و اجرای یکپارچه خدمات سلامت بر پایه IT ‌ می‌تواند توان سازمان‌های بیمه گر را افزایش دهد و سبب افزایش ضریب نفوذ بیمه‌ای در کشور شود.


بدهی بیمه به دانشگاه های علوم پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی طلب دانشگاه های علوم پزشکی از سازمان بیمه

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها