برنامه‌های آموزشی دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه امیرکبیر و پذیرش دانشجوی مهندسی بافت

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   25 آبان 1392-16 November 2013بازدید 527برنامه‌های آموزشی دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه امیرکبیر و پذیرش دانشجوی مهندسی بافت

رییس دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه این دانشکده به دنبال جذب رشته‌های مورد نیاز و کارآمد در جامعه است، گفت: طی صحبت با یکی از دانشکده‌های توانبخشی وزارت بهداشت مقرر شده است که رشته مهندسی بافت نیز به لیست رشته‌های این دانشکده اضافه شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از توحید خواه در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه دانشکده برای ایجاد رشته مهندسی بافت سه سال کار اجرایی انجام داده است، اظهار کرد: امیدواریم در آینده بتوانیم در این رشته دانشجو بپذیریم.

وی افزود: تمام رشته‌هایی که در دانشکده مهندسی پزشکی وجود دارد، بر اساس نیاز کشور تدوین شده و همچنین با آخرین استانداردهای بین‌المللی هماهنگی دارد.

توحیدخواه با بیان اینکه اساس آموزش این رشته‌ها و تجربیات 20 ساله‌ای که دانشکده دارد با بهترین دانشکده‌های بین‌المللی قابل مقایسه است، تاکید کرد: تا کنون این دانشکده حدود 1500 فارغ‌التحصیل داشته است که از این تعداد حدود 90 فارغ‌التحصیل در مقطع دکتری بوده‌اند که اکثرا در دانشگاه‌های داخل و یا خارج جذب شده‌اند.

رییس دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه تمامی دانشجویان دکتری این دانشکده به عنوان هیات علمی و یا محقق در مراکز پژوهشی مشغول به کارند، خاطرنشان کرد: تربیت اعضای هیات علمی برای مراکز تحقیقاتی از اصلی‌ترین وظایف این دانشکده است.

وی با بیان اینکه حدود 500 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد که تعدادی از آن‌ها در دوره‌های مجازی هستند مشغول به تحصیل‌اند، گفت: اخیرا نیز در پردیس بین الملل فعالیت‌هایی برای جذب دانشجوی کارشناسی ارشد انجام شده است.

توحید خواه با بیان اینکه در حال حاضر 490 دانشجو در مقطع کارشناسی در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند، اظهار کرد: به طور کلی این دانشکده در سه گرایش اصلی خود حدود 1100 دانشجو دارد.

رییس دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه دانشکده مهندسی پزشکی اولین دانشکده مهندسی پزشکی مستقل در ایران است، گفت: این دانشکده در سال 1372 تاسیس شد که شروع کارش با دوره کارشناسی ارشد در سه گرایش بیوالکترونیک، بیومکانیک و بیومواد بود.

وی افزود: از سال 1374 دانشجویان کارشناسی بیوالکترونیک و همچنین در سال 1381 در دو گرایش دیگر نیز دانشجو پذیرفت و از آن سال تا کنون این دانشکده در این سه گرایش در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی دانشجو می‌پذیرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر رشته مدیریت فناوری اطلاعات یکی از رشته‌های موفق در دوره مجازی است، تصریح کرد: تاکنون فارغ‌التحصیلان بسیاری را از این رشته داشته‌ایم و این رشته یکی از رشته‌های کارآمد و مفید برای جامعه است.

رییس دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه در سال 85 دو گرایش دیگر در این دانشکده تدوین شد، گفت:‌ رشته مهندسی بافت و مهندسی ورزش برای مقطع کارشناسی ارشد در این دانشکده تدوین شد، اما هنوز از وزارت علوم مجوز اخذ نکرده است.

توحیدخواه با بیان اینکه تا کنون این دانشکده در هفت رشته کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد، اظهار کرد:‌ سال 1386 نیز دوره ارشد مهندسی توانبخشی برنامه‌اش تدوین شد و به تصویب وزارت علوم رسید و این رشته کاملا کاربردی و متناسب با نیاز جامعه معلولین و سالمندان است که اگر امکانات کافی برای دانشگاه تعلق بگیرد، آماده پذیرش دانشجو در این دوره نیز هستیم.


برنامه‌های آموزشی دانشکده مهندسی پزشکی برنامه آموزشی دانشکده مهندسی برنامه های آموزشی پزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها